Bayılarak izlediğimiz ve okuduğumuz her Marvel materyalini kazıyınca altından çıkan bir adam Stan Lee. 93 yıllık hayatında, Iron Man, Daredevil, Spider-Man, X-Men, Fantastic Four ve daha nice süper kahramanın yaratıcılarından olan, bunun yanında filmlerde küçük rollerde oynayan, editörlük, televizyon sunuculuğu, seslendirme sanatçılığı ve aklımıza gelemeyecek bir dünya işin içinde olan biri. Daha kısa bir tarif yapmak gerekirse de Marvel’i küçük bir yayıncıdan, dünya çapında bir markaya dönüşmesinin sağlayan adam olarak da tanıtabiliriz.

Şimdi ise, üstadın dolu dolu geçen hayatının bir dönemi kendisine yaraşacak şekilde beyaz perdeye taşınıyor. Hollywood Reporter‘da çıkan özel habere göre, Stan Lee’nin hakları filmleştirilmek üzere Fox tarafından satın alındı. Twilight, The Maze Runner ve Power Rangers filmlerinin prodüktörlüklerini de yapan Marty Bowen ve Wyck Godfrey’in yapımcı olarak görev alacağı film, 1970’lerde geçen macera türünde olacağı ve yapımcıların Roger Moore dönemi 007’si ve Kingsman: The Secret Service’e benzer tonda bir film yapma istekleri de dikkati çeken bir diğer unsur olarak karşımıza çıkıyor.

Daha senaryo kadrosu bile bulunmamış film, bu açıklamalardan sonra en azından beni heyecanlandırdı. Eğer yapımcılar belirledikleri yoldan devam ederse keyifli bir film yanında, hem Stan Lee’nin kendisi hem de Marvel için müthiş bir saygı duruşu bizi bekliyor olacak.

Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce güzel bir film ortaya çıkacak mı? Yorumlarda yazın tartışalım!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER