Sony ve Marvel iş birliği sonrası yıllar sonra Spider-Man, karikatürlere meze olmayı bıraktı ve Avengers dünyasına geri döndü. Ancak bu beklentimizin yıllar sonra gerçekleşmesi, bundan sonra olabilecek ihtimalleri düşünürken daha da heyecanlanmamıza yol açtı. Bunlardan biri elbette solo bir Spider-Man filminin gelip gelmeyeceği yönündeydi. Marvel takvimini, daha önce seçtiği filmleri ileri tarihe atarak risk bile almış olsa konu Spider-Man olunca gerisini düşünmedi ve solo Spider-Man’e tarih ayırıldı. Sonrası malum. Çekimler tamamlandı ve 7 Temmuz’u bekler olduk. Bunun dışında heyecanla beklediğimiz gelişmeler Spider-Man: Homecoming’in içinde Iron-Man’in oluşuyla tavan yaparken, film henüz gelmeden Sony’nin Spider-Verse olarak adlandırabileceğimiz evreni genişletme adımlarını hızlandırdı.

vrg_comic_book_02.0

Önce, solo Venom filminin geleceğini duyurmuştuk. Şimdi ise sırada, daha önce Sony’nin hacklenen mailleşme dosyalarında konuşulan Black Cat filmi uygulama aşamasında! The Hollywood Reporter‘a göre film içerisinde Silver Saber’ın da olacağı ve MCU içerisinde geçen bir Black Cat filmi düşünülüyor. Son olarak Thor: Ragnarok’ta çalışan Chris Yost, Westworld’ün yaratıcılarından olan Lisa Joy’un inşaa ettiği ilk senaryodan devam edip bu senaryoyu tamamlayacağı söyleniyor. Sony’nin bu film için yönetmen arayışlarına başladığı ve projeyi Matt Tolmach ve Amy Pascal’ın yürüttüğü dile getirilmiş.

Spider-Verse evreninin genişlemesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

2 YORUMLAR

    • Spider-Man artık MCU içerisinde olduğundan bu filmlerin onlardan bağımsız olması ihtimal dışı. Ancak nasıl Daredevil, Luke Cage vs. film evreniyle aynı bile olsa alakaları yokmuş gibi davranıyorlar, bu filmler de aynı şekilde olur.

CEVAP VER