Herkese merhabalar! İki gün evvel, IGN yeni bir Shadow of War videosu yayınladı. Lafı çok dolandırmadan hemen videoyu paylaşayım sizlerle.

Konu olarak Minas Ithil’in savunmasını bize sunan bir video. İçerik olarak çok doyurucu değil, bize görevin belirli bölümlerinden belirli kesitler sunuyor. Büyük ihtimalle oyunun ilk görevlerinden bir tanesi, çünkü Mordor da çıkacak iç savaşın esintileri bile yok bölümde. Koşa zıplaya Gondor garnizonuna yardım ediyoruz.

Burada ki esas sorun, ve benim gözüme sürekli çarpan şey animasyonlar. İlk gameplay videosunda var olan akıcı animasyonların esamisi okunmuyor. Firmalar genelde erkenden yayınladıkları videolarda “scripted” olaylar koyarlar, yani her bir kare elle çizilmiş gibidir, her bir animasyon spesifik olarak gerçekleşir. Bu videoda onun olmadığı aşikar. Koşma animasyonları bozuk, dövüş animasyonlarının tokluğu eksik. Oyunun çıkmasına dört ay kala böyle sorunlar olması beni biraz tedirgin ediyor açıkçası. Büyük ihtimalle pek çok sorun çözülür, lakin en son bunu söylediğimiz oyun Mass Effect: Andromeda olunca insanın içine bir şüphe düşmüyor değil. Erken dönemde oyunlarda böyle animasyonlar doğal, oyunda hala alpha aşamasında ama sorunu çözemeyeceklerse, oyun bitmeyecekse ben oyunun ertelenmesi taraftarıyım.

Sizler neler düşünüyorsunuz ?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER