Olan var olmayan var arkadaşlar. Mevzuya girer gibi konuya girmek istedim çünkü benim sevgilim, yok. Ancak bu sevgilisi olanlara hizmet etmeyeceğimiz anlamına gelmez dedim ve çabucak oluşturduğum bir liste ile geek sevgiliye geek hediyeleri alabileceğiniz dükkanlar listesi hazırladım. He bu listenin İstanbul sınırlarında yaşayanlar için olduğunu eklemek isterim. Tabii internet sitelerinden artık herkes her şeyi alabiliyor. Bazılarımız hiç memleket meselelerine karışmadan direk yurt dışından hediyelerini erkenden sipariş ettiler bile.

Ben ise işini son dakikaya bırakmış, geekliğini konuşturmuş koca yürekli, minnoş insanlar için İstanbul içi geek hediyeleri alınabilecek en iyi yerleri -daha doğrusu kendimin bir türlü çıkamadığı- yerleri bilen, bilmeyen için faydalı bir hizmet yapayım dedim.

Not: Kişisel olarak Kadıköy’den hiç çıkmadığım ve bu tür mağazaların çoğu Kadıköy’de yer aldığı için önerdiğim yerler bir yer hariç buradan olacak.

İşte geek sevgiliye hediye alabileceğiniz en iyi dükkanlar!

1- Köstebek

kostebek-alisveris-dukkan-magaza-tasarim-kadikoy-istanbul-budaviva

Kadıköy’ün Rexx sinemasına çıkmadan hemen önce bir yokuşu vardır. O yokuşa ise gelmeden önceki sokak, geek camiası için adeta bir cevher. Usain Bolt’un 100 metreyi koştuğu hızda o sokağı heyecandan anında bitirir, soğuk biranızı içmeye gidersiniz. Heh o sokakta yer alan bir adet Köstebek dükkanımız var. İçerisinde geeklik ile ilgili her şeyi bulabilirsiniz. Zamanında Captain America’nın kalkanı şeklinde bir harici şarj cihazı bile yer alıyordu. Gittiğinizde sorun, belki tekrar gelmiştir. Srar Wars, Suicide Squad gibi filmlerin t-shirtlerini ve çantalarını bulabileceğiniz Köstebek, anime severler içinde tercih edilmesi gereken bir dükkan. One Piece çantalarını oldukça beğenir ve severim. Kadıköy’e gittiğinizde uğramanız gereken ilk yer burası. He ben internet sitesinden alırım ya diyorsanız buyrun o da hazır;

www.kostebek.com.tr

İnternet mağazasında dolaştığım ve gördüğüm Harley Quinn çantasını hediye olarak önerebilirim. Çantanın linkine ulaşmak için şuraya gitmeniz yeterli.

2- Baykush

collage3übaykuş

Köstebek’ten çıktınız ve sağa doğru döndünüz. Gerekli Şeyler’e gelmeden hemen önce arada kalan bir pasaj olduğunu farkedeceksiniz. Pasajın içine baktığınız an karşınıza bir sürü kanvas tablolar, bardak altlıkları ve sayamayacağım kadar güzel tablo çeşitlerini göreceksiniz. İçeride sizi dükkan sahibi Bora karşılayacaktır. Şahsen bir sürü tabloyu oradan almışlığım ve yaptırmışlığım var. Eğer durumunuz acil ve yaptırmak istediğiniz tablo kısaysı Bora, gün içinde hemen size yapıp ürünü teslim edebiliyor. Tabii tekrarlamakta yarar var. Vereceğiniz, istediğiniz görsele ve tablo boyutuna göre bu değişir. Ancak bir sevgilinin neyi sevdiğini biliyorsanız buradan alacağınız tablolar onu çok mutlu edeceğine eminim. Bora, işini harika yapan harika bir insandır. Zaten yapılan tabloları görünce bana hak vereceksiniz. Ulaşabileceğiniz Facebook sayfası aşağıdadır.

https://www.facebook.com/pg/baykushshop/about/

3- Dreamers Figür

Figür denince akla gelen o fakirlik hissini emin olun iyi bilirim. Güzelim karakter figürlerini evinizin bir köşesine koyduğunuz ve gururla ona baktığınız hayallerinizin fiyatları görünce ki bozulma hızına Flash’ın bile yetişeyemeceğini de iyi bilirim. Ancak bu tür figürlerin yanında Funko Pop olarak bilinen, karakterlerin ufak ve sevimli figürlerini her çeşidini burada bulabilme şansınız var.

Eğer sevgiliniz Harry Potter aşığı ise alabileceğiniz her tür büyücü asası bulabileceğiniz gibi, Game of Thrones hayranlarının duvarlarına asabilmesi için harika Targaryen, Stark, Lannister hanelerinin armalarını sevdiceğinizin duvarına asmasını sağlayabilirsiniz.

Fiyatları çok demeyin, konu sevgili. He sevgili tamam ama bizim de bir maddi gücümüz var diyorsanız anlıyorum kardeşlerim. Ancak geek sevgili için bu tür hediyeler oldukça değerli olacağını düşünüyorum.

(Bu içerik sonrası ayrılan sevgililerden Kara Büyücü sorumlu değildir, ehe)

Dreamers figüre ulaşabileceğiniz internet sitesi;

http://www.dreamersfigure.com/

4- Arkabahçe Çizgi Roman / Gerekli Şeyler / Büyülü Dükkan

IMG_6217-horz

Kadıköy’ün iki, Beşiktaş’ın bir farklı çizgi romancısıyla karşınızdayız sevgili geekler. Çizgi romanları basıp yayınlama konusunda artık ülke olarak hızlıca kalkındık. Seriler Amerika’da yayımlandığı an Türkçe olarak çıkması imkansız elbette ama olabilecek en hızlı şekilde ilerlendiğine hem fikiriz. Eğer sevgiliniz çizgi roman delisiyse ona alabileceğiniz en güzel şey elbette bir çizgi roman serisidir. Türkçe veya İngilizce basılmış bir sürü çizgi romana ulaşabileceğiniz gibi DC Rebirth sayı fasiküllerinden tutun ve Marvel’ın Civil War 2 fasiküllerine kadar her türlü sayıya ulaşma şansınız var. Gerekli Şeyler, az önce bahsettiğim Baykush’a girdiğiniz pasajın hemen yanında yer alıyor. Büyülü Dükkan ise Rıhtım Starbucks’ın sokağından girip, Benzin’i geçtiğiniz vakit Migros’un hemen yanında yer alıyor.

Arkabahçe Çizgi Roman Dükkanı için ise ayrı bir yer açmak gerekli. Ahmet abi olarak tanıdığım Ahmet Kocaoğlu’nun Türkçe çizgi roman sektöründe çok büyük yeri var. Bu sektör, İstanbul dışında taştıysa inanın Arkabahçe ve Ahmet abi’nin çabalarıyla bir yerlere gelmiştir. Beşiktaş iskelesinden çıkıp çarşıya girdiğiniz vakit Beşiktaş Pasajında yer alan ArkaBahçe Çizgi Roman Dükkanı, arı gibi çalışan ekibi ve Ahmet abi’nin tüm sıcakkanlılığı ile sizi karşılayan yardımcı olan ekibiyle gidebileceğiniz en iyi çizgi roman dükkanların başında gelir. Gittiğiniz vakit bizi Kara Büyücü sitesi yolladı derseniz, bir şey değişmez. Bizi de daha yeni tanıdılar, evet.

Arkabahçe Çizgi Roman Dükkanı

https://www.arkabahcecizgiroman.com/

Gerekli Şeyler

http://www.gerekliseyler.com.tr/

Büyülü Dükkan

https://www.facebook.com/BuyuluDukkan/

4 dükkanı geçmiş bulundum ama hepsi birbirinden değerli ve özel bir iş yapıyorlar. Bu yüzden birinden birini atlamak olmazdı. Hem geek sevgiliye hediye kolay değildir öyle değil mi? Seçenekler ne kadar fazla olursa o kadar iyi bence. Sizce?

Hepinizin mutlu, bol ponçik olmalı sevgililer günü kutlu olsun!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER