PlayStation Experience’dan ardı ardına heyecanlandırıcı haberler gelmeye devam ediyor. Bu sefer de eski bir dostun tekrar bizimle olacağını duyurdular. Marvel vs. Capcom.

Marvel vs. Capcom’u hatırlamayanınız yoktur. Gerek atari salonlarında gerekse konsollarda müthiş keyifli zaman geçirten bir seriydi. Bitmez bilmez kombolar, müthiş renk skalası, en sevdiğiniz kahramanlarla dövüşme keyfi, müthiş patlamalar, her şeyin abartılı olması ve daha nice sayamadığım şeylerle müthiş bir deneyim yaşatmıştı biz geeklere. En son 2011’de Ultimate Marvel vs. Capcom 3 adındaki oyunla karşımıza çıkan seri 5 senenin sonunda yeni bir oyunla konsollara ve bilgisayara geliyor.

Marvel vs. Capcom: Infinite adıyla çıkacağı kesinleşen oyunda, tek kişilik arcade modu, görev modu ve sinematik hikaye modu olacağı kesinleşti. Bunun yanında oyun, aşağıdaki trailer’de göreceğiniz üzere Unreal Engine 4 motorunu kullanacak. Oyunun çıkış tarihi ise Kuzey Amerika ve Avrupa için 2017’inin sonları olacağı açıklandı.

Fragmanda Ryu ve Megaman’in, Iron Man ile Captain Marvel ile karşı karşıya geldiğini görüyoruz. Şimdiden, sadece Marvel Sinematik Evreni’nde olan karakterlerin oynanabileceği dedikoduları ayyuka çıkmış durumda. Bu da demek oluyor ki oyunun efsaneleşmesine sebep olan Wolverine, Juggernaut, Magneto gibi X-Men karakterlerini görememe riskinin ortaya çıkması. Ancak unutmayalım ki bunlar sadece spekülasyon. Önümüzde koca bir sene var ve sadece tek bir trailer’dan bu çıkarımları yapmak çok sağlıklı değil. Bunların yanında, Sonsuzluk Taşları (Infinity Stones) da oyunun önemli bir parçası olacak gibi görünüyor.

Neyse daha fazla spekülasyona girmeden, sizleri trailer ile başbaşa bırakıyorum.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER