Bugüne kadar pek çok kahraman geldi Hollywood dünyasına. Birçok aktör birçok süper kahramana hayat verdi ve rüyalarımızı süslediler. Fakat son yıllarda popülaritesi artmış bir oyuncu var ki eminiz siz de tahmin ediyorsunuz; Ryan Reynolds!

Marvel filmlerine gelene kadar bir çok kahraman filminde rol alan Reynolds’u son olarak kendisini Deadpool‘dan hatırlasak da, kahraman olma çabası (belki de takıntısı) Blade: Trinity filmiyle başladı. Filmde, Blade‘nin yardımcılarından biri olan Hannibal King karakterini canlandırmıştı ama öyle bir yakıştı ki ona kahramanlık gömleği, ne biz önünü alabildik ne de kendisi.

1- Blade: Trinity

2- X-Men Origins: Wolverine (2009)

Bu film ile devam eden kahramanlık serüvenin de yine Wade Wilson (Deadpool) karakterine can verdi. Seyirciye yavaş yavaş ”ben geliyorum” diyerek göz kırptı ve filmde sergilediği dövüş sahneleri ile bir çok seyirci de ”bu adam iyi güzel ama neden bu kadar sönük kalmış ki?” sorusunu da akıllarda bıraktırdı.

3- Paper Man (2009)” Captain Excellent

Çok fazla gösteremedi kendisini Reynolds.  Filmin yorumların da ise İmdb’nin 250 en kötü filmlerinde ilk 3’e girmesi muhtemel olarak bahsedilse de filmden bir replik gözlerimizi yaşlandıraya yetecek gibi duruyordu; ”Seni seviyorum, ama öyle kötü anlamda değil, normal seviyorum. Kalbimi araştırırken yeni farkettim. ”. Emma Stone’dan övgü ile bahsedilen film de, Ryan Reynolds dan ise ”Emma Stone u izlerken köşede ki Ryan’ı da farkettik iyi oyuncuymuş.” diye bahsediliyor. Reynolds severler için gideri var.

4- Green Lantern (2011)” Hal Jordan / Green Lantern

Evet sonunda yavaş yavaş Ryan kendini Hollywood semalarında kabul ettirmeye ve ”romantik aşık ama aptal” rolünden kurtarmaya başlamıştı. Efsanevi Green Lantern ile gönüllerimiz de hep onurlu ve adaletli Hal olarak kalan Ryan, pilot iken de kahramanlık yapılabileceğini bizlere gösterdi. Ancak yine başarısız oldu.

5- Deadpool (2016)” Wade Wilson / Deadpool

Geldik 2016’nın en çok konuşulam filmlerinden birine: Deadpool. X-Men: Wolverine’de göstermiş olduğu performansı ile sağlam bir süper kahraman olabileceğini Marvel’a kanıtlamıştı ve filme çoktan hazır olduğunu, hatta ve hatta Ryan’nın büyük bir Deadpool hayranı olduğunu da öğrenmiştik. İzlemeyenler için çok fazla bahsetmeyelim ama bu sene Golden Globe’da bir ilk yaşanarak, ilk defa Hollywood film akademilerinde aday olarak gösterilen ilk süper kahraman olma özelliğini de elinde bulunduruyor. İzlemeyenlere tek diyeceğimiz şey: İzlemezseniz çok üzülürsünüz.

Ayrıca Deadpool’un gişede başarılı olması ve otoriteler tarafından beğenilmesinin ardından, 2018’de Deadpool 2’nin vizyona gireceği açıklandı. Bizler ise yeni filmi ve Ryan Reynolds’un 0 km şirin oyunculuğunu sabırsızlıkla bekliyoruz.

Süper kahramanlar ve Ryan Reynolds’un performansları bir kenara dursun, yeni incelemeler ve yeni haberler ile her zaman karşınızdayız.

Takipte kalın! Facebook,Twitter ve İnstagram sayfalarımızı beğenmeyi ve Karabüyücü Facebok grubumuza katılmayı unutmayın. Söyleyecekleriniz içinizde tutmayın, gelin birlikte konuşalım.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER