Şimdi bizler önümüzde çok kaliteli animasyon dizileri olduğunu biliyoruz. Gerek geçmişten bugüne gelen South Park, The Simpsons olsun. Gerek son 5-10 yılda ortaya çıkmış Adventure Time tarzı seriler olsun.

Ama 2013’te bir şey oldu. Community’den bildiğimiz Dan Harmon Rick and Morty diye bir şey yaratmış. Belki de bu noktaya varacağını bilmeden şimdiye kadar çıkmış en iyi animasyon dizisini yarattı Dan Harmon. Çok büyük konuştuğumu düşünebilirsiniz ancak diziyi açıp izlediğinizde bana hak vereceksiniz.

ajw1nroomrmbjthpyu1r

Peki bu kadar övdüğün diziyi sat bize deseniz nasıl bir cevap veririm ? Biraz karışım yapmamız gerek bunun için. Önce bir tutam Doctor Who’yu alıyoruz. Üzerine Fringe serpiyoruz. Back to the Future ile harmanlıyoruz. Sos olarak Futurama’yı ekliyoruz. Bir de buna Dan Harmon’un yeteneği, Justin Roiland’ın seslendirmesi eklenince ortaya Rick and Morty şaheseri çıkıyor.

Dizi, kendi zamanlarını aile hayatı ve boyutlar arası yolculuk arasında bölüştürmüş alkolik, umursamaz bir o kadar da badass olan belki de dünyanın en zeki bilim adamı Rick ve onun oldukça saf, her şeyden de etkilenen torunu Morty’nin talihsizlikliklerini, maceralarını anlatıyor.

59a53e0f53775f63f1284ac54b86c5ab

Bilim kurgu izleyicisinin ağababasını dahil şaşırtacak şeyler, yüz kasları olmayanı dahil güldürecek olaylar. Bilim kurgu ve absürt komedinin doruklarda buluşması.

9.3 imdb puanı ile en yüksek puana sahip animasyon dizisi Rick and Morty. Metascore’u 85, Rotten Tomatoes’i %100. İzlemediyseniz hala, elinizdeki tüm işleri bırakın, ve ekran başına geçin.

Çizgi film olayını çok farklı bir boyuta çıkaran Rick and Morty’nin şimdiye kadar 2 sezon 20 bölümü yayınlandı. Hep beraber 3.sezonu bekliyoruz!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER