Çizgi roman okurları için uzun bir tartışma konusu Marvel evrenden mutantları silecek mi hatta silmeli mi? Death of X serisi, X-Men vs Inhuman etkinliği derken iyiden iyiye Marvel mutantları öldürmeye ya da Inhuman olarak hikayesini yeniden yazmaya başlamıştı. Bunun en büyük sebebi X-Men hikayesinin ve buna bağlı olarak mutant karakterlerin sinema kullanım hakkının Fox’ta olması ve MCU içinde kullanamıyor olmalarıydı. Fakat bu girişimlerin tamamı okuyucular tarafından eleştiri bombardımanına ve düşük satışlara yol açtı.

580a728922c77

Geçtiğimiz haftalarda ResurrXion etkinliğini duyurmuştu Marvel ve şimdi de etkinlik kapsamında gelecek ana çizgi romanlar ve yan hikayelerin bir kısmı duyuruldu. Tam mutantlardan ümidi keserken şeker gibi geldi bu haber. Bize göre Marvel çizgi roman evreni için mutantların kurtuluşu ResurrXion etkinliği.

resurrxion-group-tease

X-Men Blue ve X-Men Gold isimli iki ana seri etrafında şekillenecek olaylar ve Generation X ve Weapon X gibi esaslı seriler de geri dönüş yapacak ayrıca Iceman, Cable ve Jean Grey solo hikayeleriyle karşımıza çıkacak. Yani baya sağlam bir X-Men etkinliği olacağa benziyor.

16b

Elimizde çok fazla bilgi yok fakat Weapon X #1’in kapağından yola çıkarak Logan’ın evrene geri dönüş yapacağı yönünde iddialar var. Death of Wolverine hikayesiyle veda eden Logan geri gelip Old Man Logan evreninden gelen yaşlı Logan’dan yerini geri alacak deniliyor.

Ne dersiniz ResurrXion sevdiğimiz X-Men hikayelerine dönüş olacak mı? Logan geri gelecek mi? Issız Acun kaldı mı?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER