Powerless, bölüm adıyla paralel giderek 1 haftalık aranın ardından oldukça SOĞUK bir bölüm ile geri döndü. DC Comics süper kötülerinin ve kahramanlarının adı geçmesi dışında mizah seviyesi bile düşmüştü. Tüm oyuncuların her bölüm aynı mimik ve aynı ritimle gitmeleri yavaştan diziden düşüyor olmama sebebiyet vermiş olabilir ancak verdikleri referanslar ve süper kötülerin normal insanların başına açtığı dertlerin empatisi için bile tüm sezonu izlerim!

Süper kötülere henüz alışamamış olan Emily, Wayne Security’nin çevresinden geçen Frostbite’in tüm binayı dondurmasıyla soğuk terimini kemiklerine kadar hissetti. Bu sırada ise ne kadar soğukla alakalı villain varsa ismi söylendi; Mr. Freeze, Captain Cold, Killer Frost, Frostbite, Ministe Blazzard ve evet Snow Patrol. Mizah seviyesinin düştüğü gerçeğini Snow Patrol ile yaptıkları kelime oyunundan itibaren karar verdim. Powerless, sen bu değilsin! Çok daha iyilerini yaptın. Mesela Hobbit gibi. Arkadaşlar gerçekten, birine küfür etmek ama anlamamasını istiyorsanız onu Hobbit filmleriyle bir tutun. Akşam yatağınıza döndüğünüzde ULAN NE LAF ETTİM BE diyerek kendinizle bile avunabilirsiniz. Tabii karşıdaki kişi bunu anlarsa kavga çıkar benden söylemesi. Hiç kimse, Hobbit filmi olmamalı! Teddy oldukça haklıydı. Peki bu ağır sövmeler nerden çıktı? Wayne X nerdlerinin katıldıkları ve Wayne sponsorluğunda gerçekleşen bir yarışma için Emily’nin Teddy’i gaza getirmesiyle her şey başladı.

Wayne X nerdlerinin ukalalık ve sıfır özgüven arasında gidip gelmeleri beni baya güldürdü. Emily’e hem laf sokup hem evlenme teklifi etmesi bizim dünyamızın nerdlerinin yapabileceği hareketler. Zaten Powerless’ın en sevdiğim yanı, süper kahraman dünyasında yaşamadığımızı bildiğimiz halde orada bulunduğumuzu olabildiğince hissettirmek. Bunu son sahnede Crimson Fox’un teşrif ettiği an yaptılar mesela. Hepimiz otobüsün camını tek seferde açmak istemiş, durup dururken KEŞKE BİR ŞEYLER OLSA DA, KAHRAMANLIK YAPABİLSEM düşünceleri arasında gidip gelmişizdir. Koskoca Crimson Fox’un hayatını kurtarıp, üstüne Frostbite’i yenmesine yardım etmek içimde yer alan geek ve nerd karışımı bireyi huzura kavuşturdu.  Powerless’ın bu yoldan ilerleyip bizi daha da bu dünyaya çekmesi lazım. Mizahı seviyesini ise ofis dışına çıkarmaları artık şart.

van

Öbür yandan ise Van, muhteşem beceriksizliğini sürdürüyordu. Sırf seks yapabilmek için tanıştığı kadının çocuğuna Superman logolu bir araba almıştı ancak kurduracak birini arıyordu. Gerçekten, çoğu şirketin içinde böyle tipler yok mu? Kendi işini sırf istemediği için başkasına yıkabilmek için herkese şirin gözükenler, evet okuyorsanız sizden bahsediyorum. Yapmayın gözünüzü seveyim. Ron gibi HAYIR diyemeyen insanlar var. HAYIR demişken bu bölüm ne kadar çok HAYIR dendi. HAYIR güzeldir. Powerless mesajını aldım kardeşim. Daha sonrasında Superman arabasını boşuna aldığını ve kadının çocuğunun kız olduğunu söyleyerek Ron’a görünmez Wonder Woman jetini kurdurdu. Emily jetin içinden geçip bozsa bile, Van’a bunlar yeterli gelmedi ve sürekli işlerini yıkmaya başladı. Ron ise sonunda HAYIR diyerek tavrını sertçe gösterdi. Herkes Ron gibi olmalı ve HAYIR demeli.

Teddy’nin ise neden bu kadar başarmaya taktığını uzay doktoru kardeşini görünce daha iyi anlıyoruz. Emily’i görünc ben onu nişanlısı olarak tanıştırıp kardeşinden bir adım öne geçmesini bekledim ama başkanla falan konuşmaya başlayınca haklı olarak adım atacak hali kalmadı Teddy’nin. Yarışmayı ise ısıtıcı eldivenle kazanamayacağı açıktı ve kazananın ne olduğunu gerçekten merak etmiştim. Wayne X nerdeleri karşımıza bildiğiniz AIDA ile çıktılar. Baya baya robot yaparak kazanmışlar. Teddy’nin kendini berbat hissetmesi için her şey oldu yani. Taa ki Crimson Fox’u eldivenleriyle kurtarıp süper kötüyü yenmesinde yardım edene kadar! Güzel sahneydi. Fox’un Emily’i trende kurtardığı an dışında ilk kez bir süper kahraman ile temasta bulunuldu. Bunun sayısının oldukça artması gerekiyor. Batman’in geceleri Van, Ron ve Teddy’e yaptığı gibi sahneler bu diziye 2. sezonu kazandırır.

Son olarak Batman’i 60’lı yıllarda canlandıran efsane Adam West’in gelecek bölümlerin birinde Wayne Endüstrisinin başkanı Dane West olarak bölüme katılacağı açıklandı. Gotham City’nin uğradığı bir saldırı sonucu Charm City’e gelerek Emily ve Van’a şirketin geleceği hakkında kötü haberleri vermeye geliyormuş. Bu güzel haber işte!

Haftaya görüşmek üzere Powerless severler!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER