Powerless 4.bölümü izlemeyenler için SPOILER içeren bir incelemedir. 

Her zaman yaptığım ön giriş konuşmasını Powerless için yapmaya gerek duymadım çünkü dizi zaten kendi süper kahramanlarıyla bile dalga geçen ve sadece eğlenmemizi isteyen bir yapım. O yüzden Powerless incelemesinin en keyifli yanı güldüğüm sahneleri sizlerle paylaşmak ve elbette hangi süper kahramanlardan veya referanslarından bahsettiğinden bahsederek en az 20 dakika boyunca eğlendiğimiz gibi yazıyı okurken de eğlenebilmek. Bölüm yine enfes güldürdü. Öncelikle bunu söylemem lazım. Yani çoğu sahnesinde kahkaha atmaya devam ediyorum ve 20 dakika boyunca dünyadan bir şekilde kopuyorum. Bunu çok az dizi başarabilir ve Powerless gerçek bir mizah dizisi. İçine süper kahramanlar katınca ise tadından yenmiyor!

Bölümün daha ilk saniyesinde Two Face’in kırdığı banka kapısında kalmış BATARANG’i gördük! Yani Batarang’i görmemle dizi boyunca Batman’in gelişini bekleyen Ron, Van ve Teddy gibi yerimde duramadım. Konu Batman olunca içimizde bulunan zaaf, tüm geeklerin ortak özelliği, anayasanın değiştirilemez ilk 4 maddesi adeta. Batarang’i geri alacağını bilen Ron ve Teddy, üzerinde araştırmalar yaparken Van Wayne’e yakalanırlar. Batman’in hiçbir şeyi geride bırakmayacağını ve onu da almaya geleceğini biliyorlar ve hepimizin orada yaşasa yapacağı hareketleri yaparak müthiş komik sahneler ortaya çıkardılar. Allah aşkınıza, hangimiz Wayne Güvenliğin tepesine çıkıp Batman’i beklemezdik? Ekipte aynen bunu yaparak beklemeye koyuldu. Batman elbette ki gelmedi ama Van’ın 2003 yazında Batman’in Batmobile ile aynasını kırdığı 2003 yılında dinlediği HEY YA şarkısında resmen çocukluğuma indim. Doğru anladıysam Outcast’in söylediği HEY YA şarkısından bahsediyordu ve o yılların hit şarkısıydı. Hatta durun o şarkıyla birlikte okuyun incelemeyi.

Ron’un tepkilerinden bu şarkı olduğuna yüzde yüz eminim. Cidden çok güldüm. Ancak daha çok güldüğüm bir nokta ise Van’ın giydiği Robin kostümüydü. Bugüne kadar 2 Robin’in öldüğü açıklansa bile bu girişiminden vazgeçmedi. Yine ve yeniden soracağım ama hangimiz Batman’in NEW GUY’ı olmak istemezdik? İki ölen Robin ise biri mutlaka Red Hood Jason Todd olmalı. Zamanla o da arka planda suç işlemeye başlarsa hiç şaşırmayın. Diğer Robin ise herhangi bir Robin olabilir. Batman’in Robin’i bitmez.

Bölüm adını taşıyan ve Emily’nin bir yardakçıyla çıkmaya başlaması beni çok sarmadı. Sadece Emily’i canlandıran Vanessa Hudgens’i izlemeye bayılıyorum. Yani bir insan ancak bu kadar sevimli ve mimik dolu olabilirdi. Aşık oluyorum allahsız kadın! Öhöm yine kendimden geçtim pardon. Riddler’ın yardakçısıyla ilişkiye başlaması ilişkilerinde ne kadar yanlış kararlar verdiğini göstermesi açısından fazla absürd bir hikayeydi ama Riddler’ın adını Gotham dışında bir yerde duymak hoştu. Emily’nin ofis arkadaşlıkları arttıkça dizinin her zaman bahsettiğim How i met your mother kıvamına yaklaşması daha kolay oldu. Ekibiyle artık daha samimi ve kendini kanıtladı. Bu yüzden oldukça komik sahneler izliyoruz ve bundan memnunum.

En güzel ve en çılgın kısım ise elbette yine Batman’in kişisel olarak arz-ı endam ettiği yerdi! Jokerimsi bir yardakçının Van, Ron ve Teddy’nin cesaret! dolu girişimlerine rağmen cüzdanlarını çalmasıyla kendini asılı bulması bir oldu. Batarang’i hiç kimsenin anlamadığı bir sırada alıp yerine cüzdanları koyması ise tam Batmanlik bir hareketti. Çünkü o.. DORK KNIGHT!

Easter Eggs

  • Batman’in 2003 yılından beri yani 14 senedir Batman’lik yaptığını öğreniyoruz. Tecrübeli bir Batman, Powerless evreninde yaşıyor ve kahramanlıklarını sürdürüyor
  • İki Robin’in bu evren içerisinde ölü oluşu (Biri dediğim gibi kesin Jason Todd)
  • Riddler’ın yardakçısının Green Lantern’den dayak yemesi ve Hal Jordan’ın muhtemelen insan formundan bile çıkmadan bu dayağı atması (Yüzük izi normal insan yumruğu kadar ufaktı)

Aslında dizinin en iyi yanı bu referanslar ama kendileri anında açıkladıkları için bana yazma fırsatı vermiyorlar. Her şeye rağmen seviliyorsun Powerless!

Görüşlerinizi ve bölüm hakkında yorumlarınızı bize yorum olarak atmayı unutmayınız!

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER