Dün Zack Snyder bombayı üzerimize atıp kaçtı. Twitter üzerinden, Batman’in Justice League’de giyeceği kostümlerden biri olan Tactical Batsuit görselini paylaştı.

Bunun üzerine, sosyal medyada büyük tartışmalar dönmeye başladı. Watchmen setinde elinde kalan Nite Owl kostümünü giydirmesinden Arkham Knight oyunlarındaki zırha benzetenlere, oradan Nolan üçlemesindeki zırha benzetene kadar bir sürü fikir ortaya atıldı. Belirtmek gerekir ki biz bahsimizi Nite Owl’a koyuyoruz.

Aslında zırh fotoğrafı yeni çıkmasına rağmen, kostüm hakkındaki bilgiler 2 ay önce IGN, Comicbook.com gibi sitelerin filmin Londra setini ziyaretleri sırasında yavaş yavaş gelmeye başlamıştı.

Öncelikle paylaşılan zırh/kostüm filmin son sahnelerinde kullanılıcağı kesinleşmiş oldu. Michael Wilkinson’ın verdiği röportajda “Normal zırhının işe yaramadığını gören Batman, Alfred ile kafa kafa verip daha koruyucu ve hareket alanı sağlayan bir kostüm tasarladığını” söylemişti. Görseldeki zırh da, bu çalışmanın bir sonucu olarak böylece ortaya çıkmış oluyor. Daha dayanıklı olması yanında bir başka özelliği ise süper insanlara karşı dövüşlerde daha fazla koruma sağlaması. Bu koruma özelliği ise klasik kostümün üzerine bağlanmış karbon fiber levhalardan geliyor.

Gözlükler üzerinde ise hala kesin bir saptama bulunmuyor. Kostümün yaratıcısı Wilkinson “Batman’in gözlerini koruyan beyazlıklar yerine böyle bir tercih yaptıklarını” açıkladı. Bunun yanında, Nightcrawler ile Flying Fox araçlarını kullanmasına yardımcı olması içinde takıyor olabileceği de dedikodular arasında. Bunun yanında Batman’in pelerini de karbon fiber dokuma olacağı ise röportajdaki bir başka bilgi.

batman-tactical-suit-brightened-199827-2

Siz kostüm hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce de yukarıda bahsettiğimiz kostümler ile bir bağlantısı var mı? Yorumlarda yazın, tartışalım!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER