Sahalara yeni giriş yapmış diyebileceğimiz bir mobil oyun Star Wars:Force Arena. Marvel Future Fight oyununu yapan Netmarble Games‘e oyunu oluyor kendileri. Oyunun güzel olacağını tahmin ederek indirdim ve tahminimde haklı çıkmışım ki ilk çıktığı günden beri zevkle oynuyorum. Future Fight için de bir inceleme girmeyi düşünüyorum fakat bugünkü konumuz Force Arena.sw1Oyunun menüsü savaş, ödüller, deste, dükkan, takas ve ittifak olmak üzere 6 kısımdan oluşuyor. Her kısmı özetlemeden önce oyundan bahsedelim. Öncelikle oyun ya 1’e 1 ya da 2’ye 2 şeklinde pvp olarak oynanıyor. Henüz yeni bir oyun olduğu için bu iki seçenek dışında bir şey olmasa da ileride hem offline hem online yeni içerik geleceğini düşünüyorum. Yazının başında da bahsettiğim aynı firmanın oyunu olan Future Fight’ın çıktığı günle şu anki hali arasında dağlar kadar fark olunca, doğal olarak bu oyunun da zamanla çok yol kat edeceğine inanıyorum. Oynanışa gelirsek moba dediğimiz tarza benzeyen oyunda ister 1’e 1 ister 2’ye 2 oynayın, amacınız düşmanın savunma taretleriyle dolu yolu aşıp, ana jeneratörü patlatmanız. Üç dakika limitin bulunduğu bu savaşlarda ana jeneratörü patlatan taraf direkt kazanırken eğer iki taraf da rakibinin jeneratörünü patlatamamış ise daha çok taret patlatmış taraf kazanıyor. Hiç bir taret patlamamış ise de beraberlik oluyor. Savaşlar sonucunda genel seviyemiz ve liderlik sıralamasında lig yükseliyor. Her farklı sonuç farklı ödül verirken tabi ki en iyi ödülü kazanmak veriyor. Ödülümüz genelde kart paketi ve günlük kart paketi açmamızı sağlayan puanlardan oluşuyor. Savaşırken ise Asiler İttifakı ya da Galaktik İmparatorluk arasından yaptığımız seçime göre bir kahramanı ya da bir kötüyü, ve bahsettiğim kart paketlerinden çıkan birlikleri kontrol ediyoruz.

sw2
RrrrRRRhhhrrrR!

Seçim demem aklınızı karıştırmasın çünkü bu tek seferlik bir seçim değil, oyunda iki tarafı da istediğimiz zaman kontrol edebiliyoruz. Bu kahramanı ya da kötüyü savaş alanında istediğimiz yere yönlendiriyor, saldırı yapmasını sağlıyoruz. Lider kartı olarak geçiyorlar. Tabi ki tek seçeneğimiz lider kartlar değil. İşte burada bahsettiğim kart sistemi devreye giriyor. Kazandığımız kart paketlerini açmak paketin kalitesine göre 3,8 saat ve bazılarında daha fazla sürüyor. Kart paketlerini savaş kazanarak almak istemiyorsak ise özel para diyebileceğimiz elmaslar ile ya da oyunun bize verdiği görevleri tamamlayarak alabiliyoruz.  Tahmin edeceğiniz gibi bu elmasları hem oyunda kazanmak mümkün – fakat zor – hem de tl ile almak mümkün. Bir de normal para var, kredi denen, onunla da kartlarımızı geliştiriyoruz. Oyunda iki tarafa da ait çeşit çeşit kartlar var ve bu kartlardan savaşırken kullanmak istediklerimizi seçip bir deste oluşturuyor, savaş sırasında da kartı sürükleyip savaş alanına bırakıp savaşa çağırmış oluyoruz. Bu kartlar asi bombacısı, twi’lek alev püskürtücü, wookiee savaşçı, AT-ST, roketli stormtrooper gibi çeşitli kartlar. Her kart savaş meydanına gelebilmek için belli bir miktar enerji tüketiyor. Toplam enerjimizin 10 olabildiği oyunda enerjimiz savaş sırasında sürekli doluyor. Savaşta kullanabildiğimiz bir değer özellik ise eşsiz kartlar. Her bir liderin kendine has 1 eşsiz kartı oluyor. Yukarıda, resimdeki Han Solo, bir lider kartı ve Chewbacca sadece Han ile kullanılabilen bir eşsiz kart.

sw3
Rebellions are built on hope!

Oyunun en sevdiğim yanlarından biri ise, oyunda hem filmlerden hem çizgi romanlardan hem de Rebels çizgi dizisinden karakterler var. Rogue One karakterlerinin bile olduğu oyunda henüz Force Awakens’tan herhangi bir karakter yok.swgameplay

Başta saydığım menüdeki 6 kısmı kısaca özetlemem gerekirse;İttifak kısmında bir ittifaka üye oluyor, 2’ye 2 dostluk maçları yapabiliyoruz, takas kısmında belli bir miktar ücret ile değiştirmek istediğimiz herhangi bir kalitedeki kartı aynı kalitedeki farklı bir kart ile değiştiriyoruz. Dükkan kısmında kart paketleri alınabiliyor, dilerseniz tl harcanabiliyor. Deste kısmında savaşta kullanacağınız kartları belirliyor, düzenliyor ve kartların seviyelerini kredileriniz ile yükseltiyorsunuz. Ödüller kısmında kart paketlerini açıyorsunuz. Savaş kısmından ise adından da belli olduğu gibi savaşıyorsunuz. Son olarak söyleyeceklerim ise oyunun grafikleri  harika ve hem filmlerden hem çizgi romanlardan hem de Rebels’ten gezegenler var.

swgameplay2

Her oyun severin denemesi gerektiğini düşündüğüm oyunu Star Wars severler düşünmeden indirmeli. Oyun hakkında söyleyeceklerim bu kadar arkadaşlar.

Arenada görüşmek dileğiyle!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER