Uzun süredir oynadığım ve hakkında yazmak istediğim bir oyundu Netmarble’ın 30 Nisan 2015 tarihinde çıkan oyunu Marvel Future Fight.

Oyun çıktığı günden şu an bulunduğu hale gelene kadar bir sürü güncelleme ile değişim geçirdi, evrildi ve kendini geliştirdi. Oyundaki amacımız, basitçe özetlersek kurduğumuz 3 kişilik takımlardan kullanmak istediğimizi seçip bir amaç uğruna, bir hedefi, görevi yerine getirmek için düşmanlarla savaşmak. Bu savaşların sonucunda karakterinizi geliştirebilmenize yarayan ya da türlü işlevsel özellikler sağlayan ödüller kazanıyoruz.

marvel ff1
Dizi kadrosundan farklı bir Defenders!

Yukarıdaki görselde de gözüktüğü gibi oyun Netflix dizilerinin ve Agents of Shield karakterlerini ve bu dizilere has kostümleri de içeriyor fakat hepsi bu kadar değil. Her karakter çizgi romana sadık bir kostüm ile geliyor, bu karakterlere daha sonra dizi kostümü, Anad dönemi kostümü, Marvel Now dönemi kostümü gibi çeşitli kostümler ekleniyor. Kostümler hem bonus istatistik sağlarken hem de görüntünüzü istediğiniz gibi değiştirmiş olmanızı sağlıyor. Tabii ki bu kostümler özel para diyebileceğimiz elmaslar ile alınabiliyor fakat elmasları Tl harcamadan kolayca kazanabilirsiniz. Kolayca dediğime bakmayın, çabuk demek istemedim, evet kolay kazanılıyor fakat oyunda bir şeyleri Tl harcamadan yapmak çok uzun bir süre alabiliyor. Bahsettiğim süre, aylar. Oyundaki karakter havuzu ise oldukça etkileyici, hakları Fox’ta olan Deadpool, X-Men, Fantastic Four karakterleri olmasa da, karakter çeşitliliği oldukça geniş.

marvel ff2
Agents of Shield karakterlerinin bir bölümü.

Karakterler arasında Guardians of the Galaxy, Avengers, Defenders, Inhumans üyeleri, dizi karakterleri, film karakterleri, alternatif evren karakterleri – Ajan Carter’la Steve Rogers’ın çocuğu Sharon Carter gibi – kozmik karakterler, Thanos, Dormammu, Odin gibi büyük isimler, kötüler mevcut. Oyunda karakter seviyeleri şu anlık maksimum 60’a ulaşabiliyor, karakter seviyesinin dışında bir de bizim genel bir seviyemiz var ki artması halinde oyunda depolayabileceğiniz maksimum enerjiniz artıyor. Oyunda tabi ki elmas dışında bir para birimi daha var, kolay kazanılan ve daha az işlevsel olan. Bunun dışında oyunda başka kullanıcılarla arkadaşlık kurabiliyor, ittifaklara girebiliyor, ittifaklara özel görevlerden bonuslardan faydalanabiliyor ve görev sırasında şeçtiğimiz bir arkadaşımızı yardıma çağırabiliyoruz.marvel ff3Karakter başına 5 aktif, 2 pasif ve 1 de karakteri lider yaptığınız zaman faydalanabileceğiniz pasif bir lider yeteneği olmak üzere toplam 8 yetenek var. Oyunun görev kısmı 5’e ayrılıyor ve ilk bölüm en son 12.bölüm çıkmış hikaye kısmı, ikinci bölüm özel denen sık sık değişen hikaye görevlerinin olduğu bölüm, üçünü bölüm günlük görev kısmı ki elmas kazanmak için bunları yapmak gerekli, dördüncü bölüm düşman kuşatması adında 1 boss ile kapıştığımız oldukça eğlenceli bir bölüm, ve son bölüm ise baş düşman bölümü, burada da Thanos ve Kara Tarikat ile mücadele ediyoruz. Her bölümün kendine has farklı bir ödülü var. Dediğim gibi burası oyunun görev bölümüydü ki bir de arena bölümü var. Burası da daha çok pvp modların olduğu bir bölüm, 1 boss’a karşı 3 kişi dövüşebileceğiniz, başka bir oyuncunun 3 kişilik takımına meydan okuyabileceğiniz ya da çizgi romanlarda da bir zamanlar olan Battleworl’de arenada 5’er kişilik takımları online olarak mücadeleye sokabileceğiniz modlar var.

marvel ff4
Doctor Strange güncellemesi ile gelen karakterler ve film kostümleri

Gelen güncellemelerden biraz bahsetmem gerekirse, genelde yeni görev, karakter, kostüm gelmesini sağlayan bu güncellemeler, oyunun gelişiminde ve kullanıcıyı sıkmayan, sürekli taze kalan yapısını kurmasında oldukça önemli rol oynuyorlar. Örnek vermek gerekirse, Ant-Man filmi çıkınca, Doctor Strange filmi çıkınca, bu filmlerle ilgili içerikler oyuna dahil ediliyor. Oyunu çıktığı günden beri sıkılmadan oynuyorum. Ara verdiğim dönemler olsa da daha hiç silmedim çünkü oyun sürekli sıradaki güncelleme ile neler gelecek diye merak ettirmeyi başarıyor. RPG severlerin, Marvel ya da süper kahraman severlerin demesi gereken kaliteli bir oyun olmayı başarmış bir oyun Marvel Future Fight. Henüz oynamadıysanız ya da geçmişte sıkılıp sildiyseniz yükleyip denemizde fayda var.

Herkese eğlenceli, Marvel dolu dakikalar!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER