Sosyal medya devi Facebook, gün geçtikçe insanlar için bir çok innovatif fikirle hayatımızın önemli bir parçasında yer almaya başladı. Gerek sosyal yaşamımız ve gerek ailemiz olsun bir çok alanda bizim sosyal medyada gözümüz kulağımız olan Facebook, şimdi de yeni uygulaması olan ”Workplace” ile ticari iş yaşamımızda da bizleri yalnız bırakmayacak gibi görünüyor.

01-title-imageFacebook, “Workplace” ismi verilen yeni uygulamasıyla iş arkadaşlarının birbirleriyle iletişimini ve iş birliğini artırmayı planlıyor. Uygulamayla şirketlerin haber akışı, gruplar, canlı video ve sohbet gibi Facebook uygulamalarını kullanarak şirket ve organizasyon içerisindeki iletişimi güçlendirmesi vaat ediliyor.

Daha çok ofisi olmayan ve sahada çalışan elemanlar için düşünülen Facebook Workplace, önceden “İş’te Facebook” olarak biliniyordu. Toplam 100 binden fazla iş grubunun kurulduğu uygulama en çok Hindistan, ABD, Norveç, İngiltere ve Fransa’da kullanılıyor.

Ücretlendirmesi ile de şirketlerin yüzünü güldüren uygulamanın ücret tarifeleri ise şöyle ;

  • Binin altında çalışanı olan şirketler, çalışan başına 3 dolar ödeyecek.
  • 1001-10000 kişi çalıştıran şirketler her bir çalışan için 2 dolar ödeyecek.
  • 10000’den fazla çalışana sahip olan şirketler ise kişi başına 1 dolar ödeyecek.

Uygulamanın iş yaşamında bir çok avantaj ve olumlu iş birlikteliğine yol açabileceğinin sinyallerini veren Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, şirket olarak “çok olumlu” geri dönüşler aldıklarını açıkladı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER