Ramsay Bolton denince akla gelen şey üzerinde uygulamak istediğiniz zilyon türü işkence türlerinden sonra, oyuncu Iwan Rheon’un çıkardığı müthiş oyunculuk olduğunu düşünüyorum. Game of Thrones izlyenler beni anlayacaktır. Burada herkes, her an başrol olabilir ama akıllara kazınma meselesi ilk sezondan ölen bir karakterden tutun en pislik karaktere kadar uzanabilir. İşte Ramsay Bolton böyle pislik bir karakterdi ama Game of Thrones’ta iyilerin yanında çektiğimiz acılar, son sezon Sansa Stark sayesinde dinmiş oldu.

Asıl meselemiz ise Iwan Rheon’un Marvel’a transferi! Duyar duymaz aşırı sevindiğim bir haber çünkü Marvel, önce film olarak açıklandığı daha sonra ise dizisini yapacağını açıkladığı Inhumans’ın Maximus karakterini canlandıracağı açıklandı!

benzerlik?

Dünya üzerinde nefes alan her olaydan ilk haberdar olan The Holywood Reporter‘a göre, 8 bölümlük IMAX dizisi olacak olan Inhumans dizisinin ilk başrolü Maximus için Iwan ile Marvel anlaşmış. Marvel TV başkanı Jeph Loeb’in açıklamalarına ses verelim.

“Iwan’ın çekiciliği, her an tehlikeli olabilme ve bununla birlikte tüm kabiliyetleri ile birlikte bu karakteri gerçek hayata aktarabilmemiz için her türlü özelliğe sahip. Onu ekibimizde görmek için sabırsızlanıyoruz.”

Daha önce gerilim-dram dizisi olan Dexter için hizmet veren, Inhumans dizisinin showrunnerı olan Scott Buck ise şunları aktarmış;

“Maximus oldukça karmaşık bir karakter. Sevimli, çekici, trajik ama aynı zamanda hain olabilen biri. Iwan gibi önemli bir yeteneğe sahip olduğum için çok heyecanlıyım.”

Gelelim kimdir bu Maximus?

Ana hikayeyi Black Bolt üzerinden işleyeceği için öncelik olarak onun kardeşi için oyuncu bulmaları doğru bir hamle. Evet Maximus, Black Bolt’un kardeşidir. İlk görüşünü Fantastic Four sayı 47 olan Maximus’un orijin hikayesi ise Thor #149 ve Avengers #95 sayılarında anlatılmış. Bebekliği sırasında Terrigen Sisine maruz bırakılan ancak genlerinde herhangi bir değişiklik gözlemlenmeyen Maximus, büyüdüğü vakit yavaşça güçlerini keşfetse bile Kree elçisi ile birlikte ağabeyi Black Bolt’a ihanet ettiği ortaya çıkınca ortalık karışır. Kaçan elçi gemisini sonik bağırmasıyla havada patlatan Black Bolt, bu sonik patlamanın yakınlarında bulunan kardeşi Maximus’un ruh halini istemeden de olsa etkilemiş ve zihinsel güçlerini bastırmış. Bu bastırılmış zihin güçleri ile birlikte ağabeyine daima karşı olmuş, krallığını tehdit etmiştir.

Dizi için işlenebilecek enfes bir hikaye başlangıcı bu şekilde başlayabilir. Ben hem çizgi roman kökenini kullanabilme olasılığını hem de oyuncu seçimine şimdiden bayıldım.

Inhumans dizisi için sizin görüşleriniz neler? 

 

1 YORUM

CEVAP VER