Marvel, evrenini genişletmeye devam ediyor. Yaptıkları büyük oyun evreni açılımından sonra tekrar TV ekranlarına dönüş yapıldı ve Marvel’s Cloak and Dagger dizisinin başrol oyuncularını açıkladı. Oyunculara geçmeden önce dizi evrenini şöyle bir netleştirmek lazım. Her şey Agents of Shield’ın o masum ancak bekleneni veremediği ilk 10-15 bölümü ile başladı. Agent Coulson ölmemiş, yeni bir ekibi var, hiç görmediğimiz ve tanımadığımız bir hacker kızla birlikte D seviyesi kahramanların bölümlere aktarılması sonucu başlayan bir diziydi. Sonrasında Winter Soldier sinemalara girdi ve SHIELD, dizi tarihinin en müthiş taktiklerinden birini geç de olsa izledi ve film evreniyle bütünleşti. Marvel bu süreçten sonra bazı şeyleri daha iyi kavradı. Fakat neydi bu? Kavradığı şey;

Zayıfı, güçlü ile birleştirerek orta yolu bulmak.

Zayıftan kastım elbet dizi evreninin başlangıcı ve bunu Avengers gibi milyar dolarlık güçlü bir evrenin gidişatına katkıda bulunarak yapıldı ve bu, zayıfa level atlattı. Bundan sonra ise orta yol hiç bozulmadı ve Daredevil sezon 1-2, Jessica Jones, Luke Cage dizileri aynı taktiği sürdürdü. Ana evrene ne çok yakın ne çok uzak oldular. Bu bizleri her ne kadar müthiş gıcık etse bile, bu taktikle kendi iç dinamiklerinide inanılmaz güçlendirdiler ve bizlere harika enstantaneler sundular.

CNDCAST

Şimdi gelelim yeni dizimiz Cloak and Dagger’a. SHIELD izleyenler hatırlayacaktır Bobbi ve Hunter’ın ekipten ayrılıp solo dizileri olan Marvel’s Most Wanted’a kavuşmaları planlanıyordu ancak pilot bölüm beğenilmediği için bu iş komple rafa kaldırıldı. Sonrasında ise Marvel’ın bir başka kahramanları olan Cloak and Dagger fikri öne atıldı ve bugünlere kadar geldik. Cloak rolü Aubrey Joseph’e giderken Dagger rolü ise Olivia Holt’a teslim edildi. Yapımcı Joe Pokaski bu oyuncu seçimleri sonrası görüşlerini şöyle aktarmış;

“Tandy(Dagger) ve Tyrone(Cloak) karakterleri benim çocukluğumda ilk kez çizgi romanları okuduğumdan beri ön plana çıkmış iki karakterdi. Olivia ve Aubrey audition için gelip senaryoları canlandırırken bu karakterler sayfadan fırlamış gibi oldu! Bu iki genç ama yetenekli aktörün Marvel evrenine neler katacağını görmek için oldukça heyecanlıyız.” 

Cloak and Dagger’ın MCU içerisinde olup olmadığına dair bir açıklama henüz yok. Ancak Marvel’in her dizisinde olduğu gibi bu dizide aynı evren içinde yerini alacaktır.

Düşüncelerinizi bizlere yazmayı unutmayın geekler. Cloak and Dagger sizce başarılı olur mu? 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER