Squire Enix stüdyosu, Marvel ile anlaşarak büyük duyuruları olan The Avengers Project adıyla yeni bir oyun duyuralı birkaç gün oldu. Bunun haberlerini her yerde mutlaka görmüş olmalısınız. Ancak görmeyenler için mini bir özet geçelim. DC, oyun alanında tıpkı animasyon alanında olduğu gibi Marvel’a tur bindirmiş durumdaydı. Batman’ler Injustice’ler derken Marvel’in elle tutulur bir oyunu olmaması gerçek anlamda bir dramdı. Sonrasında Squire Enix ile Marvel büyük bir duyuru yapacaklarını açıklayarak bizleri enfes bir beklentiye soktular. Çünkü Squire Enix, dünya çapında sevilen bir sürü oyunu hazırlayan stüdyonun ta kendisi. Bunlardan en önemlisi elbette Final Fantasy olmakla birlikte Hitman ve Tomb Raider’da aynı stüdyo altından çıkmış oyunlar olduğunu hatırlatalım.

2 gün önce ise bahsetmiş olduğum bu büyük anlaşma kamuoyu ile paylaşıldı ve karşımıza klasik Avengers ekibinin #REASSAMBLE etiketiyle darmadağın olduğu bir ön gösterim yayımlandı. Öncelikle onu izleyelim.

Fragmandan gördüğümüz üzere Marvel, adeta bir OYUN EVRENİNİ başlattığını tüm dünyaya ilan etmiş oldu. Peki bu evrende eksik olanlar kimler? Bunlardan en önemlisi Spider-Man! 

Marvel, sinema evreninde tüm karakterleri dağıttıktan sonra onları bir araya getirmesinin zorluklarını hepimizin gözü önünde yaşadı. Aynısı oyun evreni için geçerli olup olmadığını bilmiyoruz ancak şöyle bir önemli teori ortaya atıldı.

Sony&Insomniac tarafından PS4 için çıkarılacak olan Spider-Man oyunu, ya The Avengers Project ile aynı evrende geçiyorsa?

spidey-200837

Bakın bunun teori olma ihtimalini bile konuşmak beni inanılmaz heyecanlandırıyor. MCU gibi tekel oyunları çıkartıp sonrasında Avengers adı altında toplayacak ise PS4 için çıkacak Spider-Man oyununun bu evrende olması çok mümkün! Tabii bu bizler için mümkün. Sony’nin çıkaracağı bir oyun ile Squire Enix’in çıkaracağı projeler çok ayrı yerlerdeler. Ama bir ortak noktaları var; Marvel! 

Bu teoriyi güçlendiren olaya gelelim. Twitter üzerinden official Insomniac Games hesabına sorulan bir soru şu şekilde;

S:  The Avengers Project’in PS4 Spider-Man’i ile aynı evrende ihtimali var mı?

C: Heyecanla harika bir yeni Spider-Man oyunu yaratıyoruz. Bugün yapılan Avengers duyurusu harika görünüyor! Marvel hayranları için harika zaman. 

Bir tweete göre hareket etmek, yorum yapmak zor ancak bizim işlerimizden biri teorileri üretmek, dedikoduları duyurmak. Insomniac firmasının HAYIR EVRENLER FARKLI OLACAK cevabı yerine böyle geçiştirmeli bir yanıt vermesi akıllarda soru işaretini çoktan bıraktı!

Sizin düşünceniz neler? Sizce aynı evrende olmalılar mı ? The Avengers Project nasıl bir proje olacak? Görüşlerinizi aktarmayı unutmayınız.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER