Marvel filmleri yaklaştıkça onlardan aldığımız duyumlar da aynı oranla artıyor elbette. Bazıları dedikodu ile sınırlı kalırken bazıları daha filmi bile izlemeden ağır spoiler yememize sebebiyet verebiliyor. Günümüz filmlerinin en büyük sıkıntısı zaten son söylediğim. Fragmanlar ve duyumların film gelene kadar her şeyi bilmemizi sağlaması. Teknolojinin gelişimi bunları önlemeyi şu an için başarabilmiş değil. Önlense dahi fragmanlardan çoğu heyecanlı yeri görmek filme olan heyecan dozunu düşürdüğü kesin bir şey. He, biz fragmana tüm filmi sığdırsak sığdırmadıkları 1-2 dakikayı görmek için yine gider miyiz? Bence gideriz ancak bunu stüdyoların bu şekilde düşünüyor olması baştan yanlış olan bir kriter. Her neyse, dediğim gibi filmler yaklaştıkça Marvel, korkusuzca olacaklar hakkında söylemlerini sıklaştırdı. Open House etkinliği düzenleyen Marvel Studios’dan öğrenebildiğimiz yeni haberlere bir bakalım.

 

Spider-Man: Homecoming

spider-man-homecoming-trailer-2-ship-sinking

Film içerisinde Shocker’ın olacağı zaten biliniyordu. Shocker’ın ise birden fazla kişi olabileceği ve Shocker’ın kullandığı teknolojinin Age of Ultron da izlediğimiz Crossbones’un eldivenini geliştirerek kullandığı belirtilmiş. Ayrıca Avengers 4’te Spider-Man’in olacağı kesinleşti. Tom Holland’ı büyüyene dek Spider-Man olarak izlemek gerçekten güzel bir tecrübe olacak.

Thor: Ragnarok

57960.Thors-Yes-Small

Planet Hulk hikayesi Thor’un alt metninde net işlenecek. Çünkü Korg ve Miek karakterlerinin filme eklendiği yönetmen Taika Waititi tarafından resmi şekilde onaylandı. Korg’u “Skaar dünyasını Thor’a tanıtacak olan kişi” olarak tanımlayan yönetmenimiz, Korg’un sevimli bir karakter olacağını ve kaya görünümüne rağmen oldukça hafif bir ses tonuna sahip olacağını belirtmiş.

Ah bu Marvel’ın minik şapşallıkları..

Korg’u öncesinde Thor’da, Miek’i ise Planet Hulk hikayesinde ve animasyonunda izlemiştik.

1568953-clever008-vert
Miek ve Korg

Guardians of the Galaxy Vol.2 

giphy

Yönetmen James Gunn, Twitter üzerinden yapılan bir haberi bizzat düzeltti. Haber, filmin 4 post-credits sahnesi içerdiğini yazarken Gunn, bunun aslında 5 tane olduğunu söleyerek herkesi şoke etti. Umarım Türk sinemacılığı adına utanacak bir hareketle film bitince ekranlar kararmaz. Bunu kişisel olarak çok şükür yaşamadım ama yaşayan insanları çok duydum. Kısacası film bitince sinemadan çıkmayın. 5 tane ek sahne bizleri bekliyor!

Ant-Man & The Wasp

Ant-Man

Yönetmen Peyton Reed, Open House etkinliğinde Ant-Man ve Wasp’ın kıyafetlerinin konsept tasarımlarını göstermesinin yanı sıra, Ant-Man’in tekrardan Giant-Man olacağını da sözlerine eklemeden geçmemiş. 

Captain Marvel

tumblr_n2dqy4gGOD1qbiee7o1_500

Brie Larson’ın canlandıracağı ve ilk solo kadın süper kahraman filmi için herkes heyecanlı. Open House etkinliğinde Captain Marvel’ın kostümü için konsept tasarımlar göze çarpmış ancak henüz internete sızmış değil. Ancak söylenenlere göre kostüm, sarı rengin çok fazla önemsenmediği hatta beyaza yakın bir açık sarının kullanıldığı aktarılmış. Kostüm tasarımcısı Andy Park, kostümü hala gelişmekte olduğunu ve Brie Larson’ın konsept tasarımda gözüken kostümü henüz denemediğini söylemiş.

Black Panther

Black_Panther

Civil War filminde belki Spider-Man’den bile daha çok sevilen bir karakter izledik. Solo filminden beklentiler bu yüzden oldukça arttı. Open House sırasında izletilen birkaç video varmış. Bunlardan biri, Lupita Nyong’o’nun canlandırdığı Nakia karakterinin ormanlık bir alanda askerler ile dövüştüğü sahne gösterilmiş. Öteki video ise Ulysses Klaw’ın Martin Freeman’ın canlandırdığı Everett Ross karakteriyle bir kumarhanede görüşmesini içeriyormuş.

Son olarak 20-23 Temmuz tarihlerinde başlayacak olan bir San Diego Comic Con fuarımız var. Ve oranın meşhur Hall H’si mevcut. Kevin Feige bu sene Marvel Studio olarak Hall H’de olacaklarını doğruladı. Bu ne demek mi? Geçtiğimiz seneler bize gösterdi ki buraya gelindiğinde yeni filmler açıklanır. Bakalım Marvel bu sefer hangi yeni filmi açıklayacak? Belki aklımıza bile gelmeyecek sürprizler ile karşımızda olurlar.

Ne dersiniz?

tumblr_o2afbemRKi1sc0ffqo1_500

 

 

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER