Hepimizin bildiği üzere, dizi ve film alanında konu süper kahraman ise şu an hem kalite, hem yapım sayısı açısından öne çıkan firma Marvel. Dc’nin CW kanalında kurduğu Arrowverse de film evreni de henüz Marvel ile yarışacak cinsten değil. Fakat durum oyunlar olduğunda Marvel birden geri düşüyor. 2009 yılında Batman Arkham Asylum oyununun çıkışından itibaren Dc oyun alanında Marvel’ın hep önünde oldu. Arkham serisine dahil 4 Batman oyunu gördük, büyük hit olan Injustice: Gods Among Us da bu dönemde geldi. DC online kısımda ise 2011’den beri Dc Universe Online ile sevenleri boş bırakmıyor. Marvel ise geçtiğimiz aylarda haberi geldiğine göre artık AAA kalite oyunlar yapma kararı aldı ve ünlü oyun firması Square Enix ile anlaştı.

marvelsquare
Marvel Square Enix oyunu teaserından görüntü.

Fakat konumuz gelecek bu oyunlar değil. Konumuz Marvel Heroes adında 2013’de çıkış yapmış free to play online oyun. Oyun çıkışından itibaren Yılın en iyi online oyunu ödülünü gördü, oldukça beğenildi, fakat konsollar için geliştirilmesi gerektiğinde aldığı son update ile birçok sadık oyuncuyu kızdırmıştı. Şahsen yaşını doldurmuş bilgisayarım oyunu kaldırmadığından gameplay izlemelere kalmıştım. Fakat gün benim ve tüm konsolcuların günü! Oyunun konsollara geleceği geçen ay açıklanmıştı, şu an kapalı beta sürecinde olan oyun 23 Mayıs’ta Açık Beta’ya giriş yapacak ve ben de sonunda oyunu Playstation’ımda deneyimleyebileceğim. Kapalı Beta 18 Mayıs’a kadar sürecek ve eğer bir giriş kodunuz yok ise bir Founder’s Pack ile Kapalı Beta’ya girebilirsiniz. Toplam 5 Founder’s Pack var. Oyun daha önce de söylediğim gibi ücretsiz, ve pay to win dediğimiz, parayı verenin düdüğü çaldığı sistem yok. Dolayısıyla konsol sahibi değilseniz bile yazının devamını okumanızı, oyunu incelemenizi, ve kesinlikle oynamanızı, hiç yoktan bir şans vermenizi öneririm.omega2

Founder’s Pack’ler: 

Avengers Founder’s Pack

Direkt Kapalı Beta erişimi, 6 oynanabilir karakter(Captain America, Iron Man, Hulk, Hawkeye, Black Widow, Thor), 6 bonus kostüm, 10 combination boost ve oyun içi para biriminden, 2000 Gs

Guardians of the Galaxy Founder’s Pack

Direkt Kapalı Beta erişimi, oynanabilir Star Lord ve Rocket Raccoon, 3 bonus kostüm, 5 xp boost, 1000 Gs

X-Men Founder’s Pack:

Direkt Kapalı Beta erişimi, 6 oynanabilir karakter(Wolverine, Jean Grey, Storm, Beast, Iceman, Psylocke), 6 bonus kostüm, 10 combination boost ve oyun içi para biriminden, 2000 Gs

Deadpool Founder’s Pack

Direkt Kapalı Beta erişimi, oynanabilir Deadpool, Deadpool Zen kostümü, Xp boost, 500 Gs

Spider-Man Founder’s Pack

Direkt Kapalı Beta erişimi, oynanabilir Spider-Man, CA: Civil War kostümü, Xp boost, 500 Gs

Açık Beta’ya ve oyunun konsol sürümüne dönersek;

Oyun Pc’den farklı olarak konsollarda couch co-op dediğimiz aynı koltuktan eşimizle, dostumuzla, kardeşimizle 2 adet controller ile oynamamızı sağlayan modu da içinde bulunduruyor. Bu beni epey sevindirdi. Özellikle Ultimate Alliance oyunlarını oynamışlar için harika bir nostalji. Her karakterin bir sürü giysisinin, yeteneğinin olduğu oyunda karakterlerin bir de ultimate denen özel yetenekleri var. Bu yeteneklerin efektlerini, oyunun grafiklerini ise çok beğeniyorum. Eminim ki televizyonlarımızda bize ve arkadaşlarımıza görsel şölen yaşatacaktır.

omega
Kozmik olaylar silsilesi bizi bekliyor!

Oyunda bulunan modlar:

Hikaye Modu: Doctor Doom ve Düzenbaz Tanrı Loki’ye karşı geldiğimiz 9 bölümlük senaryo modu

Operations: Dakikalar içinde biz ve bir grup arkadaşımız ile düşmanlarla kapıştığımız ve planlarını bozduğumuz bir mod.

Midtown Patrol: Midtown Manhattan bölgesini süper kötülerden ve onların minyonlarından savunduğumuz, survival tarzı bir mod.

Danger Room: Ünlü X-Men mekanı, tehlike odası. Çeşitli bossların ,tehlikelerin bulunduğu antrenman simülatörü.

Legendary Missions: Hikayeyi bitirdiğimizde, Legendary itemler almamıza yarayacak, Legendary Marks of Odin toplayabileceğimiz görevler.

Heroic, Superheroic and Cosmic trials: Yine en iyi itemler için gittikçe zorlaşan bu görevleri yapabileceğiz.

Oyunun konsol versiyonu hakkında diğer önemli detaylar ise şu şekilde;

  • Oyunun çıkışında 38 kahraman bulunacak.
  • Iron Fist ve War Machine karakterleri 6 ay kadar bir süre için sadece Founder’s Pack ile alınabilecek.
  • Daredevil Mayıs 23’de ücretsiz olarak Playstation Store’dan alınabilecek.
  • Platinum dahil olmak üzere oyunda 35 Trophy/Başarım bulunuyor.

Ben Daredevil karakterimle ve yine Daredevil’la ilgili nickimle etrafta koşturuyor olacağım. O zamana kadar, görüşmek üzere!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER