Gece oturmuş sıkıntıdan siteleri dolaşırken beynime atılan kaya parçasıyla kendime geldim arkadaşlar. Uzun süre önce hatırlıyorsanız Sony’nin mailleri hacklenmişti ve Adam Sandler ile hala neden çalıştıklarını kendilerinin bile anlamadığı tarzında oldukça rezil konuşmalar gün yüzüne çıkmıştı. İçlerinden bir konuşma ise, Spider-Man markasını spin-off filmler ile çoğaltarak evrenin alt yapısını sağlamlaştırma fikrini içeriyordu. Tabii bunlardan en berbatı May Hala’nın gençliğini anlatan bir film fikriydi ve bu fikri bulan insanın hala bu sektörde yaşayıp yaşamadığını merak ediyorum. Her neyse, gece gece ortalığa bomba düşen haber ise solo Venom filmi için şimdiden tarihin netleştiği yönünde!

Olay öncelikle Exhibitor Relations’ın attığı tweetler ile başladı.

Did you mean: Dikkat et, Örümcek-Adam. Venom artık, Sony’nin 5 Ekim 2018 tarihiyle yayın takviminde yer alıyor.

Sonra attığı tweetle ise yönetmenini dahi açıkladı!

Did you mean: Alex Kurtzman, The Amazing Spiderman 2’nin yazarı ve reboot Mumya filminin yönetmeni olarak Sony’nin Venom filmini yönetecek.

Şimdi işler oldukça karıştı. Sony, Spider-Man markasının iliğini kurutana kadar sömürmek istediğini solo Venom filmi ısrarını gerçekleştirerek göstermiş oldu. Bu iyi mi? Bence harika. Tek sorun, Spider-Man artık MCU bünyesinde. Sony’nin çekeceği Venom filmi de bu evrende yer alacağı için Marvel Stüdyo ve Sony arasında yaşanacak gerginlikler beni şimdiden endişelendiriyor. Ancak Civil War’da ve Homecoming’in en azından fragmanından anladığımız kadarıyla solo Venom film kararı, Marvel ile ortaklaşa alındığını düşünüyorum ve nedense tek solo filmin Venom ile sınırlı kalmayacağı, Sinister Six’in de spin-off affından yararlanarak evrene dahil edileceğini düşünüyorum. Henüz resmi bir ağızdan açıklama yok ancak bu zemin yoklamasına göre solo Venom filmi 5 Ekim 2018 yılında karşımızda olacak. Daha fazla dedikodu isterim diyorsanız sizi Hollywood Reporter‘a doğru alalım.

Solo Venom filmi hakkında görüşlerinizi bize yorum olarak atın. Azcık tartışalım bu konuyu.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER