Herkese merhabalar! Oyun dünyası birkaç haftadır sessizlikteydi. Boş boş sayfaları yeniliyor, yetkililerin sosyal medya hesaplarını boş boş kurcalıyordum. Bu sessizliği bozan içten bir ‘Sonunda Be!’ oldu. Oyun evreninden son birkaç günün belki de en güzel haberi geldi.

Bulmacaları, savaşları ve hikayesiyle efsaneleşen Darksiders, serinin 3. Oyununu resmen duyurdu. Bundan daha da heyecanlı bir şey daha var. Oyunun Türkçe olabilme ihtimali de var desem? Kesin olmasa da yüksek bir ihtimal diyebilirim. Ben THQ’nun yalancısıyım.
Darksiders’ın seriye bir yeni oyun ile devam edip etmeyeceği uzun süre merak konusu olmuştu. Daha sonrasında ise Nordic Games, karşımıza 2011’de çıkan ilk oyunun remastered hali ve yeni nesil konsollar için geliştirilmiş versiyonu ile çıkmıştı.

DS3_KA_02_R7_V1_Final-web-720x405

Serinin hayranlarının asıl istediği şey, yeni bir Darksiders oyunuydu. Nihayet Nordic Games, bu sesi duydu! Orijinal resimler, resmi olarak duyurulmasından birkaç gün önce sızdırılsa da ağızlarından oyunun geleceğini duymak ve resmi fragmanı görmek bizi mutluluktan uçurdu. Mahşerin 4 atlısının konu alındığı oyunun ilkinde War (Savaş) ile oynamıştık. İkinci oyunda ise bu kez Death (Ölüm) sahnedeydi. Serinin üçüncü oyununda ise yine mahşerin atlılarından biri olan Fury (Öfke) ile oynayacağız. Darksiders III, 2012 senesinde piyasadaki yerini alan Darksiders II’nin evreninde geçecek ve yedi ölümcül günahı yok etmeye çalışan Fury’nin hikayesini konu alacak. Görsellerde karakterimizde bir kamçı görüyoruz. Fury’nin elindeki kamçıyla ve yapabildiği büyüleriyle Dünya’da iyi ve kötü arasındaki dengeyi sağlayacağız ve ayrıca Fury olarak oyundaki dünyanın çeşitli sırlarını keşfedeceğiz ve bunu yaparken kendimizi çeşitli yönlerden geliştireceğiz. Gerçekten tüm bunlar kulağa hoş geliyor. Oyun ayrıca önceki oyunları da geliştiren Vigil Games’in çalışanları ile hazırlanıyor.

Darksiders-3-640x360

Darksiders 3 için henüz kesin bir çıkış tarihi belli değil. Oyunun PS4, Xbox One ve PC için aynı zamanda çıkacağı tahmin ediliyor. Steam sayfasındaki bazı ipuçları ise resmi çıkış tarihinin 2018 yılının ilerleyen ayları olacağına işaret ediyor. Oyun çıktıktan sonra daha detaylı bir inceleme ile karşınızda olmak dileğiyle!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER