Ve o büyük an geldi, Power Man’imiz Luke Cage sezon finalini bol spoiler vererek inceliyoruz.

On Üçüncü Bölüm: You Know My Steez

İncelemeye Diamondback’in kostümüyle başlamak istiyorum. Öncelikle başındaki kask ve sırtındaki mekanik sistem hariç tamamıyla çizgi romanlardaki kostümü yansıtmışlar. Ayrıca kostüm HAMMER yapımı. Kostümün özellikleri ise süper güçlülük ve kurşun geçirmezlik sağlıyor olması.

luke-cage-diamondback

Carl ve Willis’in geçmişlerine referansların verildiği bir dövüş sahnesi izledik bölümde. Benim şahsi görüşüm öyle çok final dövüşüne yakışacak bir sahne olmadığı yönünde. Özellikle Daredevil bir ve ikinci sezonundan sonra. Yani evet ortalık kırıldı döküldü, güzel bir koreografi izledik ama final dövüşü bu daha fazlasını beklerdim.

NEW YORK, NY - MAY 23: Mike Colter, Erik LaRay Harvey as "Diamondback" filming big fight scene in Marvel Studios "Luke Cage" on May 23, 2016 in New York City.  (Photo by Steve Sands/GC Images)
Luke’un ifade vermek için polis merkezine gittiği sahnede, “avukat ister misin?” sorusuna Claire’in “işinin ehli birini tanıyorum” demesi çok güzeldi bence. Hatta acaba Defenders’ı Claire mi bir araya getirecek diye sormadım değil. Ayrıca ifade verirken Luke’un attığı tirat da efsaneydi bence.

Mariah Dillard elini kolunu sallayarak delil yetersizliğinden dışarı çıktı. Bu da bize çok net bir şekilde Harlem’in yeni suç kraliçesi olacağını gösterdi. Ayrıca Shades’in Candaca’ı öldürmek için yaptığı plan da Mariah’a ne kadar sadık olduğunun göstergesi.

marvels-luke-cage-season-1-episode-13-41-f12f

Federal polisler Luke Cage’in Carl Lucas olduğunu öğrenince onu tutuklamaya geldiler ve tabi ki de tutukladılar. Ama zaten bunun çok uzun sürmeyeceğini Bobby’nin berber dükkanında dosyayı bulmasıyla anlamış olduk.

marvels-luke-cage-season-1-episode-13-48-0bd1

Mariah Dillard’ın Harlem’s Paradise’da duvarda asılı fotoğrafı indirtip yerine bir tablo asması da Cottonmouth’un yerine geçtiğini bir kez daha göstermiş oldu. Ayrıca Shades’le öpüştükleri sahne gerçekten iğrenç gelmedi mi size de?

Diamondback’in başında Noah Burstein’i görmek nedense beni hiç şaşırtmadı. Zaten kolay kolay bu iki karakteri de harcayacaklarını sanmıyordum. Bir küçük sahneyle ikisinin de daha işinin bitmediğini göstermiş oldular.

Son olarak bir Iron Fist göndermesinden bahsedeceğim. Claire’in bir dövüş sanatları afişinin numarasını aldığı sahneyi hatırlıyor musunuz? Peki ya eğitmenin ismini? Colleen Wing. Iron Fist dizisinde de göreceğimiz dövüş yetenekleri baya sağlam bir ablamız. Ayrıca Misty Knight ile birlikte “Daughters of the Dragon” isminde bir takımları var. Bu da Misty ve Claire karakterlerini büyük ihtimalle Iron Fist’te göreceğiz demek.

ee_colleenwing

Acısıyla tatlısıyla, bir Marvel Netflix dizisinin daha sonuna geldik. Bir sonraki dizimiz olan Iron Fist’te görüşmek üzere esen kalın.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER