Hep birlikte Lucifer’ın evinin neresi olduğunu anlamaya çalıştığımız 2.sezonun 10.bölümü incelemesi ile yine karşınızdayım efendim. Lucifer’ı seviyoruz, her hafta bizim yüzümüzü güldürmeye ve şaşırtmaya devam ediyor. Spoiler ibaresini ekliyor ve incelemeye başlıyorum.

lucifer-209_scn17pt1_mc0212_f_hires2-850x560

Dr. Linda’nın Lucifer’ın hayatına ne kadar etki ettiğini bir kez daha gördük. Tanrı’nın bile anlayamadığı oğlunu bir insanoğlu anladı. Böyle bakacak olursak aslında Tanrı, Şeytan’a karşı haklı konuma geliyor. İkisinin arasının açılması insanoğlu yüzündendi ve Lucifer şuan o insanoğlu sayesinde evindeymiş hissini yaşıyor. Elbette önemsediği ne mekanı Lux ne Los Angeles idi.. Tek bir insandı ; Chloe.

Özcan Deniz’li Evim Sensin filmi değil bu tabi. Mutlu olduğu yerin veya kişinin, ev olabilmesi gerçekten biz insanların hala aradığı bir şeydir. Hepimizin bir yere veya bir kişiye ait olmadan yaşaması düşünülemez. Ben yaşarım yahu diye güçlü takılan insanlara bakmayın. Bağlandığı kişilerden gördüğü zarar sonucu bunları düşünürler ve olay yine fazla sevgiye, fazla bağlanmaya döner. Bu yüzden Lucifer, evi olan Chloe için gümüş şehir Cennet’e veya işini yaptığı Cehennem’e dönemiyor. Bir arayış içindeydi ve onu buldu. Tom Ellis ve Lauren German’ın müthiş uyumundan hep söylerim. Bu yüzden dizi tarihinin en yakıştırdığım çifti olabilirler. Bunu tam görebilecekken yine görememek, hepimizin içinde o tanıdık hissi uyandırıyor biliyorum, yarım kalmışlık. Belki de kavuşamamaları bize hala onları sevdiriyor. Senaristler işini biliyor sanki.

Anne Charlotte’ın çılgınlıkları ise bitmek bilmiyor. Tanrı, onu sevdiğinde de böyle miydi ? diye düşünmeden edemedim. Yani Charlotte, cehennem yüzünden bu hale gelmiş olabilir dedim ancak cehenneme sürülmesinin bir nedeni vardı ve muhtemelen yine bunlardı. Chloe’yi ortadan kaldırırsa Lucifer’ın ona dünyayı cehennem edeceğini farkedemiyor mu ? Gerçekte anne manne dinlemez ve onu yok edecektir. Umarım o tetik son bir hamleyle takipte olan Amenadiel tarafından engellenir. Amenadiel demişken annesinin Dan ile öpüşmesini gördüğü an ki mimiklerine gülmekten geberdim. İlk sezonlarda yaşadığı o ilk çocuk, abiyim ben ! sorumluluğunu kaldıramıyor diye düşünüyordum ama karakterinin bu saflıkta olmasını kavramak ancak zamanımı aldı. Cidden harika bir abi, iyi bir evlat olduğunu düşünüyorum. Ancak bu saflığı, Anne’nin yaptıklarını görememesini sağlıyor maalesef. Lucifer’ın her bölümünü severek izlerim ancak ilk kez haftaya ne olacak ?!!?! moduna uzun zamandır girmiyordum. Evet arkadaşlar aklım hala tetikte. Maze veya Amenadiel yetişsin yahu allahını seven defansa gelsin ! derken önümüzdeki haftanın promosunda Anne ile konuşan bir adet Amenadiel görüyoruz. İşte bu be ! Melek gibi melek ! Tabi Amenadiel’in umutsuz konuşmaları bombayı patlatmış olabileceği ihtimalini hala canlı tutuyor ama ben ihtimal vermiyorum artık. Chloe ise yemekte tek başına hayal kırıklığıyla kalıyor maalesef. Çünkü Lucifer, Dr. Linda ile konuştuktan sonra bu duygularının farkına varabiliyor ve çok korkuyor. Çünkü önünde annesi ve babası gibi korkunç bir çift var. Bununla büyüyen ruhani bir varlık bile korkması normal çünkü Chloe’ye zarar veremeyecek kadar çok seviyor. YAK SİGALARARI YAK !

Ella Lopez ise geekliğine geeklik, tatlılığına tatlılık katmaya devam ediyor. Klingonca örnekler verip, Star Trek referanslarıyla işini yapmasına bayıldım ! Bu dizinin en önemli yaptığı işlerden biri de, her oyuncu çok değişik karakterlerden oluşmasına rağmen birbirine inanılmaz uyumlular. Charlotte ile Dan bile ilk kez yan yanaydılar ama öyle güzel role giriyorlar ki en azından bana yediriyorlar o sahnelerin gerçekliğini. Onlarla birlikte yaşıyoruz resmen.

Bu haftalık Lucifer incelemesini bitirelim. Haftaya görüşmek üzere Lux sakinleri !

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER