Lucifer uzun zamandır böylesine derin noktalara değinen ve baştan sona izleyiciyi sürükleyen bir bölümle karşımıza gelmemişti. Daima haftanın cinayeti işlenir, Chloe-Lucifer tatlı tatlı atışır, bölüm sonunda Lucifer’ın sorunlarını cinayetler sonucuyla yani yaşadıklarıyla çözdüğünü görürdük. Gerçi bunları söyleyince yine böyle oldu ama bu sefer daha derin işlendi. Bu çok hoşuma gitti inanın. Daha derin, daha karanlık bir Lucifer her zaman tercihimdir. İşte bahsettiğim tüm iyi şeylere değindiler ve olağan bir gidişatı daha da derinleştirerek harika bir bölüme imza attılar. Fotoğraf sonrası SPOILER dolu incelemeye başlıyorum.

luci

Lucifer, Uriel’i öldürmesi sonucu bunalımdan çıkamaması ve her insanın verdiği tepkileri vermesiyle izleyiciyi kendisiyle çok doğru bir şekilde eşleştirdi. Burada tek sorunum, Uriel’i yeteri kadar tanıyamadığımız için onun Lucifer, Amenadiel veya anne için ne kadar önemli olduğunu anlayamamak oldu. 1 bölüm gözüktü ve anında öldü. Bana kalırsa bunun için en güzel şey flashback yapmak olurdu. Cennetvari bir ortam içinde tüm kardeşlerin birlikte oynadığı sahne bile gösterseler, Uriel’in ölümünü daha fazla içselleştirebilirdik. Olmadı belki ama Tom Ellis öyle bir rol kesti ki, biz Uriel’in kaybına bir tepki verebildik. Bir başka yandan ise Lucifer’ın derdini çözmek isteyen sevdiği insanlar desteklemeye çalıştı ancak onun tüm varlığını bir metafor kabul eden insanoğlu, onun sorunları için çok yetersiz kalıyordu. Bu yüzden üzüntüsünü içine gömüp bir şekilde alkolle çözmeye çalıştı.

Haftanın cinayeti teması bu sefer tadındaydı. Karısını hastalık sonucu kaybeden bir askerin, ölümünde suçladığı insanların sevdiklerini öldürmesiyle olaylar başladı. İlk kez bir cinayet uzun bir süreçte, kimin olabileceğini tahmin edemeden geçti. Bu da hoşuma giden detaylardan biri oldu. Aslında bu iş için bir önerim olacak. Dexter izleyen var mı bilmiyorum ancak ortaya bir seri katil çıkar ve sezon sonuna dek onun kim olduğunu göremezdik. Bu da izleyiciyi daha çok dizinin içerisinde olmasını sağlardı. Lucifer bu yolu izleyebilir mi ? Çünkü suçluları cezalandırmakta geciken bir Lucifer kadar tehlikeli bir şey yok. Örneğin sonunda o katil Azrail çıksa ? Bence senaryo için çok güzel bir hareket olurdu bunu düşünsünler.

lu

Anne ile Amenadiel, kutsal bir yolculuğa çıktılar. Uriel’in mezarına getirdiği Ame’yi, kendini suçlamaktan vazgeçmesi gerektiğini öğütledi. Anne Charlotte biraz geri planda kalmış gibi duruyor ancak farkındaysanız oğullarını Tanrı’ya karşı kışkırtmaya başladı. Babaya karşı açılacak bir savaşla cehenneme geri dönmemeyi garanti altına almaya çalışacak gibi. Şuan Lucifer ve Amenadiel onun yanında. Tanrı’yı yalnızlaştırma çabaları çok etkili olmayacaktır çünkü öbür kardeşler henüz dünyaya inmediler. Anne’nin sonu iyi biteceğe benzemiyor ve sezon sonu veda ederiz diye tahmin ediyorum. Bölümün en güzel yanlarından bir diğeri ise Maze ve Trixie’nin müthiş uyumu oldu. Maze ilk kez kendini rahat hissedebildiği ve gerçek görüntüsünün bir kısmını açığa vurduğu ilk kişinin yanındaydı. O yüzden Chloe’nin kızına karşı bir bağı var ve o da onun yanında ÖLÜMLÜ durumuna düşebilir. Çünkü şuan ki tahminlere göre Lucifer’ın Chloe’nin yanında ölümlü olmasının sebebi ona hissettiği duygular. Tabi hep söylüyorum, umarım böyle değildir.

Gelelim asıl en müthiş en tüyleri diken eden sahneye. Lucifer’ın psikoloğuna gerçek yüzünü gösterdiği an. O ne güzel buram buram işlenen bir sahneydi ? Her anı müthiş aktarıldı ! Lucifer’ın yüzünü gören delirdiğini biliyorsunuz. Psikoloğun buna tepkisi nasıl olacağını aşırı merak ediyordum. Şuan için kendinden geçmiş ve o da delirmiş gibi duruyor ancak bundan fazlası olduğunu düşünüyorum. Korkuyla karışık hayranlıkla Lucifer’a baktı. Yani gerçek şeytan’ın psikoloğu olsaydınız ne yapardınız ? Bence o kadına saygı duymak lazım. Bundan sonra aralarındaki ilişki çok daha özel olacaktır.

Bu haftalık incelememi burada bitiriyorum. Sizin farkettiğiniz, benim farkedemediğim noktaları lütfen yoruma eklemeyi unutmayınız. Gelecek hafta görüşmek üzere !

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER