-BÖLÜMÜ HENÜZ İZLEMEYENLER İÇİN SPOILER UYARISINI YAPMAK İSTERİM. BÖLÜMÜ İZLEDİKTEN HEMEN SONRA İNCELEMEYİ OKUYABİLİRSİNİZ-

Lucifer bir kez daha kendini kanıtlayan ve neden izlenmesi gereken bir dizi olduğunu gururla gösteren bir bölümle karşımızdaydı. Bir şeytan’ın uğraşması gerekenden çok daha fazla problemle karşılaşıyor Luciferımız. Ve farkındaysanız bu sezon, onun insani veya fani yönünün daha fazla anlatıldığı bir sezon oluyor. Bundan memnun muyum derseniz, bir yere kadar evet. Örneğin son sahne. Müthişti. Oraya gelmeden genel bir değerlendirme yapalım. En son yine o kısma geleceğiz.

azr

Geçtiğimiz hafta bir kardeş meleğin daha geleceği gösterilmişti ve söylemiştik. Gelen kişi Uriel oldu. Uriel, bazı kaynaklara göre Azrail’in diğer adı bazı kaynaklar da ise Tanrı’nın Işığı olarak geçiyor. Burada Azrail’in bıçağını sırtından aldım dediğine göre o değil. En küçük kardeş olması ise onu daima büyük abilerine kendini kanıtlamaya çalışan, kendine güveni olmayan ancak ani kararlar almasını sağlayan bir karaktere bürümüş. Amenadiel en büyük olana dahi, güçsüzlüğünü hissettiğinde dövmekten çekinmedi. Lucifer’a hayranlık duyduğunu düşünüyordum ki sonu onun elinden oldu. Konu dönüp dolaşıp buraya geliyor biliyorum ama bölüm cinayetleri artık ilgimi çekmediği gibi hikaye örgüsüne hiçbir katkısı olmuyor. Uriel’in gelişi ise doğru bir zamandı bence. Ancak oynayan kişiye çok ısınamadım. Yani melek sonuçta. Daha kudretli biri oynayabilirdi. Mesela ölmesine hiç üzülmedim çünkü samimi gelmedi oyunculuk. Taa ki Lucifer’in içten ağlayışına kadar. Tom Ellis yine yürekleri dağladı. Şeytan’ın ağlamasını çok sık göremeyiz. Kardeşini öldürmesiyle başının iyice belaya girdiğini düşünüyorum. Bu bölümün en güzel kısmı ise Lucifer’ın, her zaman ki asiliğini yine göstermesiydi. Tanrı’ya attığı müthiş isyan tiradına bayıldım yahu. O nasıl sinirlenmek ve asilik ! Her şeyi Tanrı’nın bilemeyeceğini ve onun da yanlışları olduğunu göremeyenlere ayar oluyor ve diziye göre çokta haksız değil. Eşini cehenneme mahkum eden, oğlunu cehenneme mahkum eden bir baba figürü çok haklı diyemeyiz.

luc

Ağlayan şeytan göremeyiz derken Chloe ile uyumları yine çok tatlıydı. Best couples adaylarım bu ikisi. Kötüleri cezalandıran Şeytan, Chloe’nin yanında minnoşa dönüşüyor bayılıyorum. Uriel’in Son Durak filmleri tarzında ölümü programlaması, planlaması ise meh. En büyük gücünün ÖNGÖRÜ olan koskoca ruhani bir meleğin bunu işleyişi daha güzel anlatılmalıydı. Örneğin Sherlock Holmes tarzı bir anlatımla bu işleyip planlansa daha iyi olabilirdi. Yani Uriel’in aklından geçen öngörüleri görmek isterdim. Amenadiel yine Lucifer yüzünden hem düşüş yaşıyor hem hiçbir işe yaramamaya devam ediyor. Hedef ben miyim Tayfun ? diyecek sandım artık. E haklı olurdu.

Uriel’in ölümü ile hem Tanrı’nın gazabı hem diğer kardeşlerin de devreye girmesi an meselesi. Anne yine ortalığı istemeden karıştırdı ve öbür bölümler daha doğaüstü olayların gelmesi beni daha çok heyecanlandırıyor.

Sizin düşünceniz neler ? Görüşlerinizi mutlaka yorumlara belirtin.

Haftaya görüşmek üzere !

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER