Lucifer’ın bir Salı günümüzü daha neşelendirdiği bir bölüm ile karşımızdaydı. Tabi bu bölümün yıldızları çok farklıydı ve 2 sezondur birbirinden kopuk, iş disiplini içerisinde boğulanları tek bir çatı altında birleştirerek dizi içerisinde bir nevi crossover yaptılar. Oyuncuları tek tek övmeyi artık bırakmam gerek ancak her biri rolünün üstesinden müthiş bir şekilde kalkıyorlar. Figüranından başrolüne kadar. Bir de şu bölümlük cinayetlere artık son verseler daha çok sevinicem.

Diziyi henüz izlemeyenler için fotoğraftan sonra SPOILER dolu yazıya başlıyorum efenim.

l1

2. sezon’un 4. bölümünde ilk sezona benzer ibarelerle başladı. Klasik bir bölüm cinayeti işlenir ve Lucifer & Chloe o cinayeti çözmeye çalışırken kendi iç meselelerini hallederler, güldürürler bölüm son bulur. Bu eğlence dozunu çok iy ayarladıkları ve cinayetleri olabildiğince ilginçleştirmeye çalıştıklarının farkındayım ancak bu dizinin asıl merak edileni Chloe’nin sırrı ve Lucifer’ın neden Chloe’nin yanındayken zayıf düştüğü. Kısacası ruhani ve bilinmezlik arttıkça bu dizinin reytingi artıyordur eminim ki. Dizi ekibi bunları elbet unutmamış ve bize unutturmaya çalıştırıyorlardır ancak her bölüm ufak ufak göndermeler yapılsa ve biz teori üretebilsek, çok hoş olacaktır.

Bunların dışında bölümün yıldızı kesinlikle Maze idi. Uzun süredir arka planda kalan ve Lucifer’ın güvenini kaybettiğinden beri saçma sapan bir yerde konumlanmıştı. Bu bölümü tek başına götürdü desek yeridir. Her lafın sonunda mutlaka işkence veya acı çektirmeye kurulu bir düzen istemesi beni aşırı güldürüyor. Bar kavgasında ise Chloe ve diğerlerine sahip çıkması onu iyice dünyaya alıştığının göstergesiydi. Ayrıca Chloe ile aynı eve çıkacağı vakit en yakın arkadaşım dediği Trixie ile dinamiklerini izlemekte güzel olacak. Tabi Maze, gerçek bir iblis. Dünya’nın onu değiştirdiğini farketmesi uzun sürmeyecektir ve geçtiğimiz bölümlerde söz ettiğim Dan’in ölebileceği teorimin yanında Maze’in de ölebileceğini düşünüyorum. Çünkü Tanrı çok kızgın. Lucifer, ona karşı verdiği sözü tutmaması üzerine bahis, Chloe’ye oynandı. Son sahnede araba çarpmasıyla, anneyi cehenneme gönderilmemesinin karşılığını aldığını düşünmemizi istiyorlardır. Ancak ben bunun doğal bir olay olduğunu düşünüyorum. Yani Tanrı istese mantıken anında ruhunu alabilecekken trafik kazasıyla uğraşacağını düşünmüyorum. He derseniz ki Luci’ye bir uyarı niyetinde, belki.

l2

Amenadiel’in sorununun çözümünü henüz yazarlar da bulamamış olacak ki adamın arka fonunda BİR DERDİM VAR şarkısı çalıp duruyor. Tabi Amenadiel’e göre bu anneyi geri götürmediği için çektiği bir ceza. Tanrı’nın cidden hiddetli bir varlık olduğu kesin yani. Supernatural gibi onu da insan kılığına sokup diziye monte ederler mi bilmiyorum ama böyle gizemli kalması bence daha iyi. Lucifer vs God göreceksek wow wow wow haram diyerek kendimden geçmek istiyorum izninizle. Ay olabilir mi öyle bir şey lütfen olsun çünkü !

Kızların birbiri ile uyumları ve partisi çok hoşuma giden bir detaydı bu bölümde. Maze ile Chloe’nin aynı eve çıkması ise dizinin akışını değiştiren bir hamle. Çünkü artık her olay tek düze giden bir hal almıştı. Kendi dinamikleri içerisinde oyuncuları farklı yerlere koyarak bir yenilik getirmek diziye ivme kazandıracağını sanmıyorum ama 2-3 bölüm götürecektir. Son ana tekrar gelirsek Chloe’nin öleceğini kimse düşünmüyordur elbet. Sezon finali bile değil. O yüzden böyle olmayacak şeyler için bölümün bitirilmesi beni mutsuz ediyor. Yani komada kalır 1 bölüm sonra yine o minnoş güzel gözlerini devirmeye devam eder.

Haftaya gelecek bölümün promosunda işler iyice kızışıyor. Lucifer’ın bir kardeşi daha karşımıza gelecek acaba hangi melek ? Lucifer, annesi ve Chloe arasında bir tercih yapmak zorunda kalacak gibi gözüküyor.

Bu haftalık bu kadar diyelim. Haftaya görüşmek üzere !

DOUCHE CAM ! 

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER