Lucifer’ın olmadığı bir hafta biraz eksik, biraz yarım geçtiğini her defasında söylüyorum. Bu dizinin kendine ait bir havası var. Gerçi çizgi romanlardan alınma bir dizi evet ama orada ki Lucifer ile dizi arasında ki Lucifer birbirinden oldukça farklı. Yine de Tom Ellis’in, Keanu Reeves’li Constantine’inden beri gelen en iyi rol ile bütünleşme olduğunu düşünüyorum. Bölüm ise biraz meh seviyesindeydi. Lucifer, o şeytanlığını yapmayıp normal bir sivil danışman oldukça benim modum düşüyor maalesef. Şimdi bölüm incelemesine geçelim ve henüz izlemeyenler için SPOILER olacağını ekleyelim.

luci

Her zaman ki gibi bölüm bölüm işlenen cinayetin peşine giden Chloe ve Lucifer, Nick adlı arkadaşın özür dileye dileye öldürülmesiyle bölüm başlıyor. Bu arada cinayetlerin yaratıcılığını sevdiğimi söylemek isterim. Yani en azından o kısımları da sıkıcı yapsalardı izlenme seviyesi düşebilirdi. Anne ise bu sırada Lucifer’ın bir kadına azarından zevkle karışık yaptığı işkenceyi basması sonucu Lucy yine utangaç çocuğa dönüşüverdi. Tom Ellis gerçekten müthiş oyuncu. O şeytani bakışlardan, utangaç bir oğul hale nasıl geçiyor anlamıyorum.

Bu sırada inatla devam eden Chloe-Dan-Trixie ailesinin dramlarından gına geldi. Dan gerçekten görevini yarım sezon içerisinde yapıp bitirmiş bir durumda ve dizi içerisinde nereye konacak belirsiz kaldı. Ben bu sezonun sonlarına doğru Dan’in bir şekilde öleceğini düşünüyorum. He müthiş bir teori değil elbet ama Chloe’nin NE ? olduğunu çözmemiz de yardımcı olabilir.

askssla

Lucifer geçen sezondan beri şeytani gerçek halini göstermediğinden yakınıyordum. Bu sırada Anne Charlotte, Lucifer’ın hala kendisini babasına kanıtlamaya çalıştığını söylediği an ki siniriyle tüylerimin diken diken olması bir oldu. O NASIL GÜZEL OYNANMIŞ BİR SEKANSTI ÖYLE ARKADAŞ ?! İliklerime kadar Şeytan’ın sinirini hissettim ! Amenadiel ise melek kanatlarını kaybetmesinin ardından iyice derbeder haldeyken Maze ile konuşur ve bunu görmesini istemez. Lucifer’a yardım için mekana geldiği sırada Anne’yi görür ve duygusal anlar yaşanır. Buralar güzeldi aslında ama hepsinin günahları çok fazla. Annesini cehenneme götüren bir oğul, ona cehennem de türlü işkenceler yaptıran bir başka oğul. Bunları emreden bir Baba. Arka fonda emri ben verdim ben diyen bir ses belirmiyor değil. Neyse.

Cinayet bu dizinin temasını işletme yolu ve bu iş beni biraz sıkıyor. Lucifer’ın her yaptığı ve yaşadığı sorunları cinayetler üzerinden anlama yolunu artık bitirmeleri gerekiyor. Lucifer’ın kafasındaki soruları anlaması için zaten bir psikoloğu var. Her cinayeti kendine bağlıyor ve o cinayetlerden bir cevap arayan Lucifer, beni bunaltıyor. Olmaz. Koskoca Şeytansın sen. Bu kadar saflığa yatırılmamalı. O, anneye gözlerini dik dik baktığında güzelleşen bir adam. Koruyun bu halini işte !

Dan ve Chloe’nin boşanma olayı ise Lucifer-Chloe ilişkisi için zemin hazırlanıyor olabilir ancak bunu hemen görebileceğimizi sanmıyorum. Anne Charlotte’ın son saniye golüyle işlediği cinayet ise beni pek heyecanlandırmadı. Yani illa bu durumdan kurtulacak ama bu olay hoşuna gitmeye başlarsa sıkıntı büyük.

Bu hafta için incelenmesi için bu satırları yazabildim. Gelecek bölümler için daha fazla heyecanlanacağımız bölümlerle birlikte teori kasabileceğimiz bölümlerin gelmesini dileyerek yazımı sonlandırıyorum.

Haftaya görüşürüz !

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER