Lucifer, 1 haftalık aranın ardından 2. sezonun 2.bölümüyle karşımıza geldi. Salı günleri, Lucifer olduğunda çok daha çekilebilir kıvama geliyor. Ve bu bölüm Tom Ellis’in muhteşem bir Şeytan performansını izledik. Yani her mimiği ayrı güldürdü, her yaptığı hareketle melek/şeytan çizgisini çok iyi yansıttı. Şimdi ise bölümü henüz izlemeyenler için SPOILER olabilecek kısımlara geçiyorum.

lucifer-season-2-episode-2-spoilers-news-and-updates-charlottes-mischiefs-and-antics-worry-lucifer

2 hafta önce yeni sezonu açmıştı Lucifer. Cehennemin kapılarını kırıp kaçan iblislerden biri Anne idi. Tanrı’nın Lucifer’den sonra cehenneme yolladığı ikinci yüce varlık. Tanrı cidden kızmış olmalı. Bölümde annenin, ölü bedenler aracılığıyla Lucifer’a ulaşmaya çabalamasıyla başladı. Orada benim azcık MEH diye çemkirdiğim şey neden sadece Los Angeles’ta ki ölü insanların bedenine girmesiydi. Tamam dizimizin bütçesi belli, olayı belli ve koskoca Şeytan’ın yeryüzüne inip dedektiflik yaptığı bir dizi. Ancak az daha ne bileyim bir Afrika kıtasında uyansaydı bir Eskimoların orda uyansaydı da Lucifer’a ancak ulaşabilseydi. Neyse, sonunda oğluna kavuştu kavuşmasına ama bir şeyi söylemeden geçemeyeceğim. Bölüm, herkes için buram buram hormon saldı. Yani cidden o ne güzel bir annedir ? Şeytan annesinden daha güzeli beklenmezdi ! Lucifer duysa kafamızı odun ateşinde pişirir diyerek burayı es geçelim.

Diyalogların yine aşırı güldürdüğü ve baştada belirttiğim üzere Lucifer’ı oynayan Tom Ellis’in iyiden iyiye bu rolle bütünleştiğini gösteren bir bölümdü. Chloe’yi es geçmemek lazım. Bu arada eski incelemede belirttim ancak Anne, Chloe’ye cidden benzemiyor mu ? Tabi Çinli bir uyuşturucu çetesininde vücuduna girdi ama son vücudu Chloe’ye cidden benziyor.

lucifer202_scn20pt1_125_hires1_full

Amenadiel ile psikolog ablamızın diyalogları çok gereksizdi. Tabi bunu işleme sebepleri Amenadiel’in güçlerini kaybetmesinden sonra kanatlarının hot wings kıvamına gelmiş olmasıydı. Geçtiğimiz inceleme de, Amenadiel’in onca günahına rağmen neden hala Lucifer gibi düşmediğini merak etmiştim. Tanrı sanırım bunu duydu ve o da cezalandırılanların arasına katıldı. E, haketti. Bu arada Lucifer’ın suratında patlayan kokain sonrasında ki mutluluk anını birkaç kez açıp bakın. Böyle müthiş şeytan rolü oynanabilir mi ? Oynanabilirmiş.

Lucifer demişken, Chloe’ye bakıp mutlu mutlu sırıttığı yerde annesi bunu gördü ve Chloe biraz daha mühim konuma gelecek gibi. Lucy’nin duyguları ise her çocuğun annesine hissettiği gibi biraz utangaç, biraz kızgın sürüyor. Anne’nin seksiliği karşısında ufak çocuklar gibi utanıp kızarmaya başlayan bir adet şeytanımız var. Gerisini siz düşünün.

Maze ile Charlotte arasında ki gerilimi çok güzel yansıttılar. Kendimi cehennemde onların iblis hallerini izlerken buldum resmen. O ikili iyi uyum sağladı ve devamı gelecektir.

nouvel-episode-dans-deux-semaines

Son sahnede ise anne Charlotte, Lucifer’a onu cehenneme gönderenin kendisi olduğunu açıkladı. Tanrı’ya başlattığı isyan sonucu Lucifer’ın ölümüne hükmedilmiş ancak annenin çabasıyla cehenneme atılmış. Tabi Lucifer her an inanmaya hazır ufak bir çocuk olduğundan buna inandı. Anne ise gökyüzüne bakarak adeta Tanrı’yı cezalandırıcı bakışını attı ve ilk hedefine ulaşmış oldu. Lucifer’ı kendi yanına çekmek.

Aslında bu bölüm Anne-oğul-baba ilişkisini Chloe-Trixie-Dan üzerinden Charlotte-Lucifer-God’a yoğunluk vermek istediler. Bunu kısmen başardılar. Ancak Lucifer’ı biraz daha şeytan, biraz daha karanlık tarafta görmek beni daha mutlu ediyor.

Sizin düşünceleriniz neler ? Anne Charlotte sizce dürüst mü ? Lucifer hakkında ki görüşlerinizi yorum olarak atın, tartışalım !

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER