Cehennemin kralı yaklaşık 1.5 aylık aranın ardından geri döndü. Döndü ancak en sönük bölümlerinden biri olarak döndüğünü söylemeliyim. Hatırlarsanız geçtiğimiz incelemeler içinde Lucifer’ın artık büyükler ligine giriş yaptığını ve bunu son bölümleriyle hakettiğini söylemiştim. Ancak bu bölüm BÜYÜKLER LİGİNE girişi bırakın, vasat dizilerin vasat bölümleriyle bile yarışamayacak kadar etkisizdi. Fotoğraftan sonrası SPOILER uyarımı yaparak hemen incelemeye girişmek istiyorum.

Lucifer-211-Dan

2.5 sezondur beklediğimiz o büyülü anı birinin bozacağı apaçık ortadaydı. Bozacak kişinin anne Charlotte, Amenadiel vs. ama biri bozacaktı ki bozan apalakasız seks yapmaya gelen hostes Jana oldu. Chloe ile Luci arasında bir bozuk atmak uğruna ve bölümü uzatabilmek adına böyle ucuz bir bahaneye girişmeleri saçmaydı. Yani arayı bozma işte öpüşsünler, ne olacaksa olsun ama yoook. Ara sezon finalinden geldiler, bunu mutlaka gereksiz uzatmaları gerekiyordu. 3 saatlik Türk dizilerinden bir farkınız olmalı yani haksız mıyım bilemedim. Bu kısmı atlayacak olursak bölümün en eğlenceli kısmı yine Maze idi. Vodka ile mısır gevreğini karıştırıp yemesinden tutun, kendini harika biri olarak nitelendirmesine kadar yine aldı götürdü bölümü. Trixie’nin git gide Maze’e benzemesi ise çok tatlıydı.

Lucifer’ın çoğu kadına hayatlarının en güzel gecesini yaşatmasıyla mutlu olup, her kadının onu seks oyuncağı gibi görmesine ise üzülmesi yine Lucifer’ın karakterine bir şey katmadığı gibi cinayetlere de bir etkisi olmadı. Yaratıcı cinayetler artmaya başlamıştı bunu keserlerse dizi hiç çekilmemeye başlar, benden söylemesi.

Bölümün gizemli katilinin kim olduğunu anlatmadılar. Öldürdüğü adamın çaldığı kutuda kan tüpleri bulunuyordu ve birazının üzerine döküldüğünden bahsederken bayılıp, katilimiz tarafından öldürüldü. Ölen adamın gölgesinden kuru kafa işaretini resmettiler gibi gördüm. Eğer doğruysa katil Azrail gibi duruyor. Azrail’in kız kardeş olduğunu hatırlıyorum ancak kılık kıyafet erkek gibiydi. Kuru kafa simgesi ve kan tüplerinin virüs olabileceği söylenmiş ancak bundan daha uhrevi bir şey bekliyorum. Lucifer’ın veya Azrail’in kanı olabileceğini düşünüyorum ancak ölen adam nezle olmuş gibi öldü. Yani uhrevi bir şey olsa piksellerine ayrılırdı ama son derece normal zehirlenmiş gibi öldüğünü varsayarsak virüs ihtimali artıyor maalesef. Umarım buradan daha derin bir olay çıkar.

Son sahnede ise taa ilk baştan yapmaları gereken ama illa uzatmak için uzattıkları öpüşme sahnesi gerçekleşti. 2 sezon 11 bölümdür bu büyülü anı çok daha özel ve beklentileri karşılamasını isterdim. Her şeye rağmen Chloe ve Lucifer’ı dudak dudağa, aşk böcüğü şeklinde görünce Facebook hayran sayfalarına döndüm. Bir bakmışım yastığa sarılarak izliyorum. Chloe’ye aşık olduğum için oluyor bunlar. Sanki beni öptü cevapsız aramam, çılgın mimiklim. Dengeler bu bölümle birlikte değişiyor ve Tanrı’nın, oğlu için özellikle yarattığı Chloe ile Şeytan’ın ilişkisinin nasıl ilerleyeceğini heyecanla bekliyorum.

Umarım bu pasifliği bir an önce üstlerinden atarlar ve yeniden büyük dizilerden biri olduklarını hatırlarlar diyerek incelememi mutsuz mutsuz sonlandırıyorum. Lucifer’ın en sevdiğim yanı şeytan halinin gösterilmesinden bile etkilenmedim, hep aynı sahnelerden deja vu yaşamaktan bunaldım sanırım. Chloe senin dışında.. Aşkım benim.

Sizin düşünceniz neler? Yeni bölümü beğendiniz mi? Gelin, tartışalım!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER