Lucifer olabilecek en büyük etkiyle sezon arası finalini yaptı ! En ama en önemli sorumuz yanıt buldu ! Bu sorunun cevaplanmasıyla birden fazla soru ortaya çıktı ama hiç önemli değil. Bize bu heyecanı Game of Thrones seviyesi diziler yaparken Lucifer’ın seviye atlayıp büyükler ligine iyiden iyiye girdiğini önceden de söylemiştim. Bu bölümle artık büyükler ligine son sıradan bile olsa çoktan giriş yaptığını ilan ediyorum ! Hemen SPOILER uyarımı yaparak incelememe giriş yapmak istiyorum.

0fb312e83184d8fff0fba80aea3b

Bu bölüm konuşmamız gereken tek konu Chloe’nin kim olduğunun açıklanmasıydı. Amenadiel, Maze’e yaptığı davranışlar için özür dilemeye evine geldiği vakit kapıda anne Penelope ile karşılaşır ve biraz sohbetten sonra yüzünü hatırlar. O anne, 35 yıl önce mucize çocuğu, yani Chloe’yi doğurmuş ve bizzat ama bizzat Tanrı’nın kendi isteği ile ! Burası çok mühim çünkü Tanrı, Amenadiel, Lucifer gibi metafizik varlıklar başlangıçtan beri varlar ve başlangıçtan günümüze kadar sadece Chloe bu ayrıcalığa sahip ! Amenadiel bile bunu 1 kere yaptığını açıkladı ve piyon olarak kullanılması ona çok koydu. Çünkü Tanrı geleceği görüp, Chloe’yi Lucifer’ın yoluna çıkararak bir nevi ona yaşattığı cehennem hayatı için affedici bir harekette bulunduğunu düşünüyorum. Tanrı, her hareketi önceden tahmin edebiliyorsa tüm planlar onun eseri. Bunları yaşamalarının sebebi ise isyankar oğlu Lucifer için. Eğer dediğim gibi Lucifer’a yaşattığı cehennem hayatı için bir af niteliğindeyse neden bu kadar gecikti ? Onu mutlu etmek için yaptığı bu hareketi tetikleyen neydi ? Eğer plan bu değil ve daha farklı bir şey ise gerçek planı ne ? Chloe mucize çocuk. Lucifer’ın neden onun yanında ölümlü olduğunu anlamış olduk. Tanrı’nın bizzat özenle yarattığı bir varlık Chloe ama tam olarak ne ? Melek mi veya insan-melek karışımı bir melez mi bilmiyoruz. Bunu bilen anne Charlotte ise cennete geri dönüşlerinin anahtarının ve Amenadiel’in kanatlarını kazanmasının tek çaresinin Chloe’i olduğunu söyledi. Benim aklıma gelen Chloe’yi kutsal bir varlık olduğunu gösterip, ona güçleri var ise kontrol etmeyi öğreterek kutsamalarını sağlaması ve cennet’e geri dönmeyi planlıyor olabilirler ve böylelikle Chloe gerçekten güçleri varsa, Amenadiel’in kanatlarınıda geri kazandırabilir ama bunlar uc teoriler. Bu kadar mucizevi şeyleri tek bir insan da toplamaları zor görünse bile neden olmasın. Peki ya Tanrı’nın öz oğlu ile mucize kızından doğacak bir çocuğu hayal edebiliyor musunuz ? Şuan için öpüşmelerini bile 2 sezon 10 bölümdür göremedik, çocuk baya uzak ihtimaller tabi.

Öbür kısımlar ise aslında çok eğlenceliydi. Örneğin Lucifer’ın mahkeme şovu, Maze’in Çinli dövüş ustasını haşamat edişi,Luci’nin babamın katili Nietzsche demesi beni müthiş güldürdü. Zaten ekip aşırı eğleniyor olacak ki bizi de ekran başında aynı şekilde eğlendiriyorlar. Chloe’nin mucize çocuk açıklamasına kadar bunları yazıp ne kadar eğlendiğimi anlatmayı planlıyordum ancak tüm planlar son değişti. O yüzden Ocak 2017’ye kadar yeni bölüme sabretmemiz gerekecek. Öpüşmeleri ise araya birinin girmesiyle önlenecek ve bizi yine hasta edecekleri de kesin. Ancak bundan sonra olaylar daha ruhani boyutlara indirgenecektir. Dişi Azrail’i hala beklemekle birlikte, Tanrı’nın da bir süre sonra ortama katılacağını düşünüyorum.

16 Ocak 2017‘de yeni bölüm gelecek ve o gün tekrardan görüşmek üzere !

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER