Bir karar verdim Remy. Ben süper kahramanım. Sarı ve mavi giyiyorum çünkü görülmek, bilinmek istiyorum. İnsanlara yardım etmeye hazır olduğumu bilmelerini istiyorum. – Laura Kinney / X-23 / New Wolverine

Marvel Wiki, Laura’yı tanıtmak için söylediği bu söz ile onu tanıtmaya başlar. Bir X-Men macerasının sonuna geliyoruz. Sene 2000. X-Men efsanesi üçlemeye hazırlanır ve Wolverine gibi önemli bir karaktere oyuncu aranır. Teklif Russell Crowe’a gitmiştir. Gladiator filminden yeni çıkan üstad, Bryan Singer’ı reddediyor. Bu Avustralya’lı arkadaş yerine hemşerisi Hugh Jackman düşünülüyor ve hayatına Hugh yerine Wolverine olarak devam edecek karar veriliyor. 2000’e kadar doğru düzgün bir yapımda yer alamayan Hugh Jackman için dönüm noktası oluyor. Van Helsing, The Fountain, The Prestige güzel filmler, eyvallah Hugh abi ama sen Wolverine’sin ve Logan filmiyle karaktere veda etsen de hep öyle kalacaksın.

Çakal yapım Fox da düşünmüş ki, Hugh bitiyor ama Wolverine bitemez. Nasıl mı? Elimizde “Klon” Wolverine var! Laura Kinney yani X-23. “Weapon X” projesinin arkasındaki Martin Sutter, Logan’ın kaçmasına rağmen pes etmiyor ve DNA örneğinden Wolverine’i klonlamayı düşünüyor. Bunun sebebi de herhangi bir iskeleti Adamantium ile kaplama denemeleri başarısız oluyor. Wolverine’in kendini yenileme özelliği bu işin kilit noktası olmalı. Velhasıl kelam Sarah Kinney adında Mutant Genetik Bilim İnsanı’nı işe alıyor. Kinney-Kinney? Evvet, bu yapay döllenme doktorun karnında gerçekleşiyor. Neden mi? Wolverine’i klonlama denemeleri sürekli (22 defa) başarısız oluyor. XY kromozomu elde edilemiyor. En son Y kromozomunu ayıran Sarah başarılı oluyor. Ancak, Y kromozomunu ayırma konusunda kendi bildiğini okuyan Sarah cezalandırılıyor ve çocuğu doğurması için kendileri seçiliyor.

Zor şartlarda oluşturulan klonda bir hasar daha meydana geliyor tabii. Çok da mühim bir şey değil. Artık duvarlarda üç çizik değil de iki çizik göreceğiz. Orta kemiği çıkmayan, iki adamantium pençeli bir bebe meydana geliyor. Adamantium dediysek, önce Logan gibi elbette. Ama sonra Zandar Rice adında bir zalım karakter, X-23 acımasız deneylere sokuyor. Kemiklerini kırıp, adamantium ile kaplıyor. He, X-23’ün ayağında da bir adet pençe bulunuyor. Ayakkabısına bıçak yerleştirmiş Joker misali. Sarah Kinney anne olunca duyguları kabarıyor ve X-23’ü iyi biri yapmaya çalışıyor. Başarısız oluyor tabii. Zandar, iyileşme süreci hızlansın diye genleriyle sürekli oynuyor. Hulk tarzı bir ölüm makinesi olması için de uyarıcı bir koku diye çevirebileceğimiz “trigger scent” icat ediliyor. Bunların yanı sıra Assassin olarak yetiştirilip, çeşitli suikastlerde kullanılıyor. Hatta ve hatta Weapon X projesinin başını indirmek için de X-23 bu göreve seçilir.

Kendisini yaratanlar dahil alayını doğrayan X-23, kaçarken uyarıcı kokuyla annesini öldürmek zorunda kalıyor. Son anda ismi kulağına zikrediliyor ve Laura oluyor. Bu dramatik dokunuşu Logan filminde mi yoksa solo bir X-23 filminde mi görürüz bilmiyorum. Ayrıca annesinin iyi bir çocuk olması dileği, Laura’nın yıllar sonra keşfettiği bu duyguyla onu süper kahraman yapan etkenlerin başında geldi. Devam filmi konusuna değinmemin sebebi ise Hugh Jackman bitse de Wolverine bitmeyecek. Laura Kinney koltuğu devralacak. All-New Wolverine adında çizgi romanda ana karakter olan Laura, beyaz perdeye de aktarılacaktır.

Logan filminde ise X-23’ün The Old Wolverine ile karşılaşmasını göreceğiz. Ölüm makinesi bizim yaşlı kurt ile karşı karşıya gelirse ölümü içten bile değil. Evet Death of Wolverine’i bildiğimiz için bunu yemedik. Ölümü daha dramatik olan Logan, Wolverine serisinin son filminde ölmeyecektir. Çok farklı bir yapım göreceğimizi, röportajlarında belirten Hugh Jackman bize son iki ayı zehir etti. Meraktan ölmek üzereyim. Wolverine Origins’in aksiyonuyla coşmuş, Wolverine 2’den tatmin olmamış biri olarak ilk gün sinemada izleyeceğim.

Çaresiz Xavier ile drama dolu bir film bizi bekliyor. KaraBüyücü olarak filmi es geçmeyeceğiz ve hemen incelemeye koyacağız. Filmi izleyip tartışmak isterseniz ya da film hakkında önce bilgi almak isterseniz takipte kalın. 3 Mart’ta görüşmek üzere, sağlıcakla kalın.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER