Crossover bölümlerinde ben daha farklı bir konsept bekliyordum açıkçası. Ancak CW herkesin kendi bölümünde ön plana çıkacağı bir konsept tercih etti. Bana kalsa 4 bölümde de ortak bir şeyler yapıp 4 bölümlük film tadında aksiyonu bol bir şeyler yapılabilirdi. Ancak Supergirl’de hiçbir şey olmadı. Flash’ta sadece toplanmaları sürdü, Arrow tamamiyle Arrow bölümüydü, fakat Legends of Tomorrow baya zevkliydi. Önceki crossoverların incelemeleriyle birlikte okumak isteyenler için Supergirl , Flash , Arrow ‘a buradan ulaşabilirsiniz.

SPOILER !

Legends of Tomorrow bölümünde klasik bir Legendlik yapmadan olmazdı zaten. O sebeple o gemi bir zaman sıçraması yapacaktı. Bu sefer uzaylıların olduğu bir geçmişe gittiler. Orda kurtardıkları uzaylı ile günümüzde bir bağ kurmaları güzel hareketti. Hatta bir zaman sonra uzaylılar için empati kurmamızı bile sağladı. Bu bağlamda Barry’nin zaman çizgisinin içine etmesinin sonuçları çözülmüş oldu. Hem Cisco, hem Prof.Stein hem de uzaylılar üzerinden kurgu yaptılar. Üstüne Barry’nin kendini feda etmesi eklenince flashpoint dramaları son buldu ve sonuca bağlandı. Zaten Cisco’nun bu iğrenç tripleri yaparken biraz düşünmesi gerekirdi. Zamanında Reverse Flash bana kolunu soktu, bu adam zamanda geri giderek beni kurtardı diye, ama nerdee senaristler illa itici bir şeyler yapacak. Ancak bu konuda taktir etmeliyim ki, batırdıkları bu flashpoint dramasını crossoverın ana konusuna bağladılar.

mv5bodjjn2u3yzitnwmwyy00mdrhlwe2mtutmwe2nzawnmvmotg0l2ltywdlxkeyxkfqcgdeqxvynjc5mjg0nju-_v1_

Bu arada Flash az da olsa sonunda beğendiğim şeyler yapmaya başladı. Özellikle dövüşlerde Flash gibi hareket etti. Çekimler de CW dizilerine göre başarılıydı. Tabi klasik olarak Flash yine moral konuşmasıyla gaza geldi ama olsun. Bu seferlik affedebiliriz.

dominators-dc-comics

Dominators olayı çizgi romandakine benzer şekilde işlendi, bunun dışında Cisco’nun Kara’ya verdiği cihaz sayesinde ileride olabilecek crossoverlara kapılar açtı. Bir dahaki sefere umarım Supergirl de ön planda olur.

Bunların dışında The Atom yani Ray Palmer yani Brandon Routh’un Kara için kuzenime benziyor demesi beni oldukça güldürdü. Kendisi Superman Returns’te Superman’i oynamıştı.

bf337de4978a261e31e9321133d32449319678c0fb103f018483b13d938b806c

Ayrıca ekibimizin yan yana dizildiği, yetkili bir ablanın konuşma yaptığı an gerçek Justice League’i andırdı. Justice League War animasyonunun sonunda da böyle bir sahne vardı.

Keza bölümde geçen earth’s mightiest heroes repliği de Avengers’a göndermeydi.

Firestorm’un gücü biraz az gösteriliyordu Legends of Tomorrow’da. Bombayı sıvıya dönüştürmesi bize sonunda ya dedirtti.

Toplu dövüştükleri sahne küçük çaplı Civil War hava alanı sahnesine benziyordu. Zaten Flash bölümüne de minik Civil War demiştik. Ayrıca Flash’ı da X-Men’deki Quicksilver gibi kurşunlarla oynarken görmek sevindirdi.

mv5bmdyymjzlztmtm2vjni00ytnjlwe3owetzgzky2q2zmm4mtmxl2ltywdll2ltywdlxkeyxkfqcgdeqxvynjk5odcwoty-_v1_

Gereksiz dramaları attığımızda, bazı karakterleri çıkartıp bazılarını eklediğimizde çok eğlenceli bir TV Justice League dizisi izleyebiliriz yapılırsa. Sinema evreninden dolayı Flash gibi karakterler olmasa da Supergirl’ün başı çekeceği bir League bize eğlenceli anlar yaşatabilir.

Crossover beklemediğim kadar kötü başlayıp biraz da olsa toplayarak bitti, istediğimi alamasam da büyük hayal kırıklığına uğramadım. Haftaya görüşmek üzere!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER