Vizelerden dolayı siteye pek yazı giremediğim şu dönemde oturdum Legends of Tomorrow’un yeni bölümünü izledim. Pişman oldum. Geçtiğimiz hafta Tolkien’i konuk ettiğimiz dizimiz bu hafta gerçekliğin değişmiş olduğu bir dünyayı ekranlarımıza konuk etti. Bölüm konusu gereği ilgi çekiciydi ve biraz da olsa heyecanlanmıştım bile. Gelin görün ki yine mantık hatalarıyla dolu – bu bölüm rekor kırdı yazar ekibi – bir bölüm izlettiler bize. Dolayısıyla ağır sövüyorum hazırsanız.

Buradan sonrası Legends of Tomorrow 2.Sezon 16.Bölüm Doomworld hakkında SPOILER içerir.

Klasik bölüm başı konuşması bu bölüm Thawne’a aitti. Ben meh dedim. Pek etkilenmedim ve Thawne’ın rolü bu dizide ne kadar büyük olsa da CW dizi evreni içinde öneminin git gide azaldığını düşünüyorum ve üzülüyorum. Flash dizisinde bile her sezon yeni kötünün öncekinden daha hızlı olduğu vurgulanıyor. Thawne komple unutuldu o dizide. Bölüm ise Arrow dizisinden izleyenlerin nefret ettiği Felicity Smoak karakterinin cameosu ile başladı. Kısa gözüken Felicity bu gerçeklikte, adalet için savaşan kanunsuzlardan biriymiş. Başta rolü çok olacak diye baya korkmuştum. Neyse ki erkenden boynunu kırdılar da içimin yağları eridi. Nasıl mutlu oldum izlerken anlatamam. Baya bölümün en iyi yanı Felicity’nin öldüğünü görmemizdi. Darısı Arrow’a diyelim. Bu sırada arkada diğer dizilerden kahramanlarımızın maskelerinin gözükmesi hoş bir detay olmuş. Bölüm daha sonra zaman kaybetmeden bize ekibin bu gerçeklikte düştüğü hali gösteriyor. İlk büyük mantıksızlık da burada devreye giriyor. Dizide de Snart’ın ve Merlyn’in dediği gibi, gerçeklikten silmemek neden? Mick istemedi diye silmedik bahanesi çok saçmaydı ve Mick’in ekibe daha geçen bölüm yaptıklarından sonra inandırıcılıktan uzaktı. Bir diğer saçmalık ise Rip’i gemide Gideon gibi bir yapay zeka ile bırakmak. Bu gerçeklikte Legion of Doom ekibinin gelmiş olduğu mevkileri ise sevdim. Hepsi kendilerine uyan işlerle uğraşıyorlardı.

Legends1
Yürü be Thawne reis!

Sıradaki mantıksızlığımız ise Mick’in Nate’i öldürmek istememesi üzerine Snart’a yumruğu basıp Nate’i kurtarması. Bakın Nate’in gerçekliğin farklı olduğunu hissetmesine bir şey demiyorum bile. Gelin Ray’in içgüdüsel olarak Ctrl+Z etkisi yaratan silahı bulmasını da sorgulamayalım. Daha sonra ekip tek tek üyeleri kendine getirmeyi planlar. Gerçekliğin farklı olduğunu hatırlayan herkesin sana güvenmiştik Mick demesi ve yumruk atmasını ise sorgulamadan edemiyorum. Güvenmediklerini geçen hafta kendileri kabul etmemişler miydi? Legion of Doom ise olay büyümeden Mick’i bulmayı planlar. Ama o da ne! Snart Mick’e takip cihazı yerleştirmiş. Flash dizisinde işlenmeye başlayan bu ikilinin ilişkisine bakarsak Snart’ın belki de kardeşi dışında güvendiği tek kişi Mick’tir. Ama kimseye güvenmiyormuş meğersem. Saçmalıklar bitmiyor. Damien Mick’in olduğu yere Sara ve Amaya’yı yolluyor. Evet harika gidiyoruz. Biraz aksiyon izliyoruz bu sahnelerde. Sara kurtulur ve içeri sızar. Burada Sara’nın Laurel konuşmasından sonra sinirlenip yumruk atması, bunun plan dahilinde olması mantıklıydı ve güzeldi. Ben yedim açıkçası. Dizide mantıksızlıktan geçilmediği için kardeşi hakkında konuşulunca sinirlenip planı bozar bu kız dedim kendime, sonuçta daha önce yapmadığı bir şey değil. Ekip üye sayısını arttırmaya devam ederken Legion da Thawne’ı indirmek için bir plan yapar. Ekibin planı tıkır tıkır işlerken sıra Stein’ı kendine getirmeye gelince Jefferson Stein’a seni öldürmüyorum diye açıklama yapmaya çalışır ve o sırada silah bozulur. Gerçekten diyecek söz yok. legends2Yine aksiyon sahneleri, ki dövüş koreografileri fena değil ama bu bölüm Flash’ı vuramayan Snart’ın buz silahı ile Thawne’ı vuruşunu izledik. Gözlerim kanadı bu sahnelerde. Bölümün belki de son mantıksızlığı her şey bittikten sonra Thawne’ın yine başına bela olmaktan vazgeçmeyen efsaneleri canlı bırakmasıydı. Dizi 2.sezon ilk sezona göre çok iyi başlamıştı ve uzun süre de iyi gitti. Fakat bu bölüm açık ara sezonun en kötüsüydü. Haftaya sezon finalinde umarım toparlarlar ve keyifli bir bölüm izletirler. Evet acımadan gömdüğüm bir inceleme oldu. Yok abi abartmışsın o kadar da kötü değildi diyorsanız ya da biraz da buradan ezelim dediğiniz bir şey varsa yorumlarda buluşalım.

Haftaya sezon finali incelemesinde görüşmek üzere!

2 YORUMLAR

  1. mızrak diziye fazla güçlü geldi . sonuçta herşeyi değiştiren bir silah . o kadar gömdüm imdb si 9.1 😀

    incelemeye aynen katılıyorum

    bide yeni gerçeklikte ateşli silah yok galiba legend lar eli bomboş gelmişler 🙁

CEVAP VER