Iron Fist dizisi ve incelemeleri dolayısıyla bu haftaki Legends of Tomorrow bölümünü bugün izleyebildim. Son izlemiş olduğum bölümden sonra bu haftaki bölümün konusunu okuduğumda ve fragmanını izlediğimde çok heyecanlanmıştım. Bölüme J.R.R Tolkien’ın geliyor oluşu bu heyecanın başlıca sebeplerindendi. Peki bölüm beklediklerimi verebildi mi? Ne yazık ki veremedi.

Buradan sonrası Legends of Tomorrow 2.Sezon 15.Bölüm Fellowship of the Spear hakkında SPOILER içerir.

Bölümün hemen başında ekibimiz mızrağın Legion’a ait parçasını ele geçirdi. Fakat bu ele geçiriş yine ekran başında ban saç baş yoldurtacak cinstendi. Hiçbir plan yapmadan pat diye girdiler, ve parçayı alıp çıktılar. Plan olduğuna inanmamızı istedikleri şey Ray’in küçülüp önden gidip gözetleme görevi görmesi. Aslına bakılırsa başta mantıklı gelse de, dizi içinde Thawne daha önce Ray bu boyutundayken onu fark etmiş olduğu için – hatta bir önceki bölüm – şimdi edememiş olması çok saçmaydı. Thawne’ın mızrağın parçasının alındığını fark ettiği anda koşmak yerine saniyelerce ekrana boş boş bakması da resmen bölüm ekip mızrağa sahip olmasa olmazdı anlamına geliyor. Ben Tolkien’ın nasıl hikayeye dahil olacağını düşünürken, ekip mızrağı yok etme planını yaptı ve tahmin edeceğiniz gibi plan Tolkien’i içeriyordu.

legends2
Yakalım en iyisi!

Bölümde mızrak konusu dışında önemli birkaç olay daha oldu. Snart’ın dönüşü, Mick’in taraf değiştirmesi. Snart’ın dönüşü, geçmişten alınmış olması, bunlar mantıklı şeylerdi ve bir problemim yok. Fakat Mick’in taraf değiştirmesi kesinlikle çok saçma yazılmıştı. Snart ona sana güvenmezler dedikten hemen sonraki sahnelerde kimsenin Mick’e güvenmiyor oluşu, ”önceki bölümlerde neden adama böyle davranmadınız?” sorusunu sordurttu bana. Kesinlikle çok ucuzdu. Belli ki hiç düşünülmeden yazılmış. Mick’in mızrağı kullanıp iyi bir şey, ekip adına faydalı bir şey yapmasını bekledim ama olmadı. Bu taraf değişikliği hiç ama hiç ikna edici değildi. Tolkien konusuna dönersek. Star Wars’un yaratıcısı George Lucas’ın olduğu bölümdeki gibi bir bölüm, karakter kullanımı beklediysem de öyle olmadı. Tolkien bölümde az vardı fakat olduğu sahnelerde Hobbit ve Lord of the Rings romanlarına yapılan göndermeler harikaydı. Özellikle Tolkien’in ”Vay, sadece ateşin altında beliren mesaj!” tepkisini vermesi harikaydı. Bunun dışında dizi beni o kadar alıştırmış olacak ki, bölümler boyunca kullanılan bu tarihi karakterler uzay gemisi görmeye nasıl oluyor da 5 dakikada alışıyor diye sorgulamıyorum artık. Bu bölüm bunu sorgulamayı bırakmış olduğumu fark ettim. Snart’ın dönüşü ve Tolkien’in az da olsa kullanılması dışında bahsetmiş olduklarım bölümün olumsuz yönleriydi. Bir olumlu yönden daha bahsetmem gerekirse o da gidilen dönemin, 1.Dünya Savaşı’nın güzel yansıtılmış olması.Legends1Evet bu dizinin en sevdiğim yanlarından biri tam olarak bu! Gidilen dönem çok güzel yansıtılıyor. Figüran sayısı az da olsa kullanılan kostümler, o set, dekor, her şey harika. Battlefield 1 oynayanların bileceği Amiens bölgesinin ünlü katedraline bile gitti ekibimiz. Bunların hepsi çok güzeldi ve diziyi izlemeye değer kılan şeyler. Fakat tüm bu pozitifliğin içinde, Nate neden çeliğe dönüşüp koşmuyor da ateşkes bekliyorlar anlamadım ve bu bende negatif bir etki bıraktı. Bölüm gördüğünüz gibi bende olumlu, olumsuz karışık tatlar bıraktı. Haftaya Legion’ın gerçekliği değiştirdiği bir bölüme gidiyoruz. Fragman beni hiç heyecanlandırmadı. Umarım yine bir sürü mantık hatası izletmezler bize. Haftaya sezon finalinden önceki bölümde görüşmek üzere!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER