Legends of Tomorrow geçen sezon çok kötüydü. Bir daha başlamamak üzere bırakmıştım. Justice Society Of America gibi şeylerle ilgimi çektiler. Bir şans daha vermek istedim diziye. Gelin görün ki değişen bir şey olmamış gibi gözüküyor.

Yine iğrenç mizah kasmışlar. Klişe diyaloglar. Yapmacık hareketler. Gerçekten diğer CW dizilerinin baya gerisinde kaldı LOT benim için. Beğendiğim ve ya ilgimi çeken bir kaç şey var onları sayıp yazımı kısa keseceğim.

1

Bu Captain America – Tony Stark diyaloğuna göndermeydi aslında. Cevap olarak bekleneni veremese de Ray, bizleri ilk Avengers günlerine götürdü.

qs_9041187a7295482ea51a1c12dfe9d819

Ayrıca dikkatimi çeken noktalardan biri de Oliver’a sert olmak duygusallıktan çok daha fazla yakışıyor. CW’nun Batman’i olduğu için bir nevi senaristlerde hep Oliver’a havalı sahne yazıyorlar. Son zamanlarda altından da kalkabiliyor, Legends of Tomorrow’da da bunu gördük. Hem de bölüm, evrenimiz iç içe bizim diye bağırıyordu.

Dizinin ana kötüsünün Reverse Flash olduğunu anladık bu arada. Belkide bu dizi için en mutlu olduğum şey buydu. Flash dizisindeki en iyi şey olan Reverse Flash bu sezon Flash’ta olmayacak diye üzülmüştüm, akıllıca bir seçim yapmış CW ekibi. Ancak normal şartlarda RF bizim ekibi patates eder. Bu yüzden ekibe bir speedster lazım diyorum ve gözlerimizi The Flash 3×03’ün fragmanına çeviriyorum.

Jesse Quick, speedster oluyor gördüğümüz üzere. Flash’taki speedster bolluğundan da kendisini Legends of Tomorrow’a uğurlayacağımızı düşünüyorum. İleride ekibi yenilemek adına Arrow ve Supergirl’den de böyle karakterler LOT’a geçerse belki diziye renk katarlar.

Yukarıda bahsettiğim bir iki şey hariç, diziyi ayakta tutabilecek tek şey var. O da Justice Society Of America. İleride ne duruma gelecek, batıracaklar mı yoksa Arrow’un yaptığı süpriz gibi yükselecek mi dizi göreceğiz.

Göreceğiz derken siz izleyenler göreceksiniz. Çünkü ben diziyi bırakıyorum. Ortak bölümlerde ve sezon sonu görüşmek üzere.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER