Naruto mangasını henüz bitirmeyenler için SPOILER içeren bilgiler yer almaktadır. 

Kishimoto’nun bir çeyrek ömrünü verdiği, balayına bile çıkamadığı ünlü mangası Naruto, 1999 yılında başladığı yolculuğu geçtiğimiz seneler içerisinde bitmiş oldu. Yani biz öyle tahmin ediyorduk ancak manganın sonrasında yeni filmler, birkaç manga bölümleri ile birlikte seri bir şekilde sürdü. Şimdi ise çizeri farklı olan ancak editörlüğünü yine Kishimoto’nun yaptığı Boruto mangası sürüyor. Naruto’nun oğlunu ön plana çıkartan bu yeni seri, Boruto: Naruto the Movie filmini tekrar çizimleriyle başladı ancak manganın ilk sayfalarında verilen ve tüm Konoha’nın yıkıldığı, Naruto heykelinin paramparça olduğu çizimin üstünde büyümüş bir Boruto ve koskoca Madara, Kaguya’nın yıkamadığı Naruto’yu yenmiş gibi gözüken yeni velet villain Kawaki ile dövüştüğü bir sahneyle okuyanları şaşırtmıştı.

naruto_663___sakura_giving_cpr_to_naruto_by_himekoinaba-d756bu3

Naruto’ya dönecek olursak hayranlar, serinin sonunda Naruto’nun Sakura ile değil de Hinata ile evlenmesine bozulmuşlardı. Şahsım adına çocukluğundan beri Sakura’ya aşık bir Naruto’nun Hinata ile evlenmesine istemsiz bir ağız bükmeyle karşılamıştım. Sonrasında bu Sakura’ya aşık olma muhabbetini “sırf Sasuke ile yarışabilmek için beni sevmiştin değil mi?” laflarıyla aradan çıkardılar ancak Naruto sevenler hala bunu tam sindirebilmiş değil.

Kishimoto ise geçtiğimiz yıl Shoenen Jump’ta ki konuşmasında bu konu hakkında ki görüşlerini şu şekilde aktarmış;

“Sakura’yı tanıttığım zaman, onu başka bir karakter olarak gördüm. Onu ÖZEL bir kadın karakter olarak yaratmadım. O, Kiba ya da Shikamaru gibi karakterlerle aynı seviyedeydi, bu yüzden Sakura ve Naruto’nun bir çift olmasına ilişkin aklımda hiçbir şey yoktu. Açıkçası ikisi sadece takım arkadaşıydı. Hinata için birlikte olmalarına çok erken karar vermiştim. Sonra Sakura’yı katarak karışıklık içinde bir aşk üçgeni oluşturursam, daha ilginç olacağını düşündüm “

Sakura, Naruto’yu sürekli gereksiz yere vurup dövdüğü için pek sevilen bir karakter olmamıştır. Burdan yola çıkarsak Kishimoto da Sakura’yı baya yerin dibine gömdüğünü rahatça söyleyebiliriz. Naruto’nun en başından itibaren Hinata ile evleneceğini Kishimoto bu şekilde açıklamış oldu.

Sizce Naruto/Hinata çifti doğru bir seçim mi? Yoksa Sakura ile mi evlenmeliydi? Ne diyorsunuz anime severler?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER