Kickstarter projesi olarak birkaç sene önce yayınlanan masa oyunu Kingdom Death: Monster yeni versiyonuyla görenleri büyülüyor. Kart oyunu olmasına rağmen beklenilenden fazla ilgi gören oyuna aynı şekilde ilgi de yoğun bir biçimde artmış durumda.

Oyunun orijinal halinin iki önemli özelliği bulunuyor. İlk olarak canavarla dolu bir dünyada insan ırkını kurtarmaya ve canavarları silmeye çalışıyorsunuz (açıkcası korkutucu ve heyecanlı). İkincisi ise oyunda kullanılan ikonların biçimleri ve detayları başka bir masa oyununda bulunamayacak nitelikte. Bu tarz bir oyunun günümüz oyuncuları tarafından büyük bir ilgiyle karşılanacağı tahmin edilirken, büyük şirketlerin bu figürleri üretmekte tereddüt edileceği ifade ediliyor. 3D yazıcı şirketlerle bir çok anlaşma yapan şirket, çizimleri ve diğer koleksiyon ürünlerini de bol gönüllü Kickstarter bağışçılarına hazırlamış durumda.

monsterKingdom Death: Monster şu anda tamamen tükenmiş durumda. Tasarımcı Adam Poots, oyunun güncellenmiş halini piyasaya sürmek için çalışmalarını sürdürüyor. Yeni kuralları ve sıra dışı figürleriyle iddialı bir değişime gitmeyi hedefleyen Kingdom Death: Monster 1.5’i edinmek isteyenler 250-300 doları gözden çıkarmak zorunda kalacak.

Oyunun gönderimine seneye başlayacak firma, oyunun yeni versiyonu için ise 2020 yılına kadar beklemek gerektiğini vurguluyor.

Videosu ise şöyle;

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER