Arkadaşlar, ilk fragmanının üstünden geçen uzunca bir süre sonra nihayet Justice League’in ikinci fragmanı karşımıza geldi. Konuşulması gereken çok konunun olduğu kadar, film hakkında bizlere çok az bilgi vererek olabilecek en iyi ve potansiyeli yüksek fragmanı izletmiş oldu. Her türlü eleştiriye saygı duysam bile, sırf eleştirmek için eleştiren ve daha fragmanı dahi gelmeden eleştiri yazılarını hazırlayıp içini dolduran kişilere ve sitelere, bu işin ilgi çekmekten öte bir sorumluluk gerektirdiğini hatırlatmak isterim.

Konumuz, fragman sonrası Superman’in hiçbir şekilde gösterilmemesi. Batman v Superman: Dawn of Justice filminde Superman, Doomsday’i durdurabilmek adına kendini bir nevi feda etmişti ve Amerika, askeri kahramanlarını nasıl uğurlarsa öyle uğurlamıştı. Son sahne ise Superman’in döneceğini bizlere net bir şekilde göstermişti. Justice League çekimlerinden gelen fotoğraflar dışında Superman ile ilgili herhangi bir bilgimiz henüz yok. Ancak Zack Snyder’in bu konuda söylemek istediği birkaç sözü varmış.

flash2

Comicbook.com‘a göre Zack Snyder, Superman’in olmayışını hem dünyayı hem ligin diğer üyelerini hem de filmi nasıl etkileyeceğini anlatmış.

“Superman olmadan Adalet Liginin olması oldukça zor. Ben bu şekilde hissediyorum.”

Snyder ayrıca Superman’in “niçin” döneceğinden çok “nasıl” döneceğinin çok daha önemli olacağını ve ilgi çekeceğini söylemiş.

Bir başka röportajı ise USA TODAY‘e veren Snyder;

“Daha önce filmlerde ve büyük ekranda göremediğimiz müthiş ikonları görme şansımız olacak.” Bu ikonlardan başlıcaları elbette Aquaman, Cyborg ve Flash.

Batman için ise şu sözleri aktarıyor Zack Snyder;

“Suçla mücadele hayatı boyunca daima yalnız kaldı. Belki Robin hariç. BvS’de dikkat çekmek istediğimiz ana nokta tamamen buydu. Her zaman niyetim buydu. Justice League, Batman’i eksiksiz ve tamamlanmış bir kahramana dönüştürüyor.”

Justice League 17 Kasım’da sinemalarda.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER