Biliyorsunuz ki Spotify ülkemizde de sıkça kullanılan güzel bir müzik platformu ve üyesi de azımsanacak bir oranda değil. (Dünya genelinde yaklaşık 40 milyon ücretli üye)

 

CANNES, FRANCE - JUNE 22: Daniel Ek, founder and chief executive officer of Spotify, attends the Cannes Lions 2016 on June 22, 2016 in Cannes, France. (Photo by Antoine Antoniol/Getty Images)Son zamanlarda Universal, Sony ve Warner Bros’un ellerini yakınlarında fazlasıyla hissetmeleriyle korkmuş olacaklar ki, başka bir müzik devi olma yolunca aslında artık yeterli tecrübeye ulaşmış ama hala ”biz” den olarak hafızalarımızda çok güzel bi yerde bulunan Berlin çıkışlı Soundcloud‘ a gözünü dikti ve satın almanın derdine düştü.  Soundcloud’un bu seneki finansal değerlerinin iyi olmadığı göz önüne alınırsa, aslında Spotifiy’ın Ceo’su Daniel Ek bu konuda ”karlı yatırım” olarak görülebilecek hareketler yapmak istemenin bile geç kalınmış bir hareket olduğunu söylüyor.

Geçen yılın başında durdurulan görüşmelerde UMG ve WMG, Soundcloud’un çoğunluk hisselerine sahip olmayı talep etmişlerdi fakat Soundcloud bu konuda çok fazla açıklama yapmayı istememişti.

İki firmanın birleşmesiyle kazanan biz olur. Böyle devam beyler !

Sizin düşünceniz neler ? Görüşlerinizi belirtin !

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER