Dizinin bu bölümü tam olarak Iron Fist’in Iron Fist olduğu bölümdü. Şu ana kadar kurduğu her şeyi bu bölümde bir tık daha ileri taşıdı dizimiz. Umarım tempo bozulmaz beklediğim hazzı alırım ilerleyen bölümlerde de.

SPOILER sevenler aşağıda buluşuyor!

Bölümümüz Hand’in büyük dövüşçülerine birer düello davetiyesi göndermesiyle başlıyor. Üç ayrı noktada dört büyük dövüşçü Hand adına Iron Fist’le dövüşmeye davet ediliyor. Davet yöntemi oldukça hoşuma gitti kapıya davetiyenin yazılı olduğu bambu ile birlikte bir kasenin gelmesi tam bir mistik hava yaratmış oldu.

Wayne Olsen isimli bir danışmanla tanıştık bu bölümde. Karakterin adı Jimmy Olsen ve Bruce Wayne evlenmiş gibi dururken Marvel aleminde böyle bir karaktere rastlayamadım ben. Wayne Olson adında gerçek bir danışman var sadece ama ne alaka yani?

Küçük bir Hulk detayı vardı Danny’nin özür dilediği video “acayip yeşil adamın olduğu video” diye bahsedilen videodan daha çok izlenmiş denildi. Hulk dememek için ellerinden geleni yapıyor Marvel TV departmanı. Powerless değilsiniz ki, aynı evrende geçiyorsunuz en azından isimleri kullanmaları şart yani. Bizle dalga geçiliyor gibi hissediyorum böyle oldukça. Neyse, Danny’nin meydan okumayı kabul edip gittiği adreste mekanın karşısında bir ejder detayı vardı. O da K’un L’un’da Iron Fist’in dövüştüğü ejderhaya bir gönderme diye düşünüyorum.

Meydan okuma sahnesine gelmeden önce son bir şeyden daha bahsetmek istiyorum. Metro General hastanesini tekrar görmek ve Claire’in eski arkadaşlarıyla olan muhabbetler oldukça güzeldi. Ayrıca Coleen ile birlikte kimyageri kaçırılmaktan kurtarmak için girdikleri mücadele de izlemesi keyifli anlar gösterdi.

Ve büyük an K’un L’un adına Iron Fist, Hand’in büyük dövüşçülerine karşı! Dövüşler başlayana kadar olan her şey kesinlikle mükemmeldi tüm o gelenekler, lotus çiçekleri, el yıkama ve saygı inanılmaz güzel işlenmişti.

İlk karşımıza çıkan müsabakada Iron Fist, Veznikov kardeşlere karşı dövüştü. Veznikov kardeşlerin düşük çeneleri ve iyi bıçak kullanmaları dışında bir numaraları olmasa da burada Shifu Lei Kung’u net bir şekilde gördük. Daredevil için Stick ne ise Iron Fist için Lei Kung o, hatta daha da fazlası. Ayrıca farkettiniz mi bilmiyorum ama Marvel-Netflix dizilerinde renkler oldukça önem teşkil eder. Karakterleri, renklerle anlatmayı seçerler ve bu bölüm Iron Fist’de ilk kez MOR renginin ağırlığını gördük. Madam Gao’nun EFENDİM dediği kişi, önceki bölüm bahsedilen Davos, yani Steel Serpent olabilir mi? Gao’nun kendinden yaşça küçük birine efendim demesi mantıklı olmayabilir ancak burada mesele daima GÜÇ olmuştur.

İkinci müsabakada karşımıza çıkan örümcek abla bölümün en büyük şokuydu benim için. Iron Fist’in baş düşmanlarından Nepal’in Örümcek Krallığının koruyucusu Bride of Nine Spiders‘ın ta kendisiydi! Örümceklerin güçlerini Chi sayesinde kontrol edebiliyor.  Hem de çizgi romandaki kostümüne oldukça yakın bir kostümle karşımıza çıktı. Karakter ilk kez 2007 yılında yayımlanan Immortal Iron Fist #8’de karşımıza çıkmıştı.

Son müsabakada ise karşımıza yine Iron Fist villianı Scythe çıktı. Danny Rand’in Amerika’ya dönmesiyle başına konan 10 milyon dolarlık ödülü için Danny’nin peşinden gider ancak kolayca yenilen sıradan bir villain.

Son olarak bölümün yönetmenine değinmek istiyorum. Ünlü rapçi, albüm yapımcısı, yazar, oyuncu, senarist ve yönetmek RZA! Evet bölümü baya RZA yönetmiş. Hakkını da verelim oldukça zor bir bölümü başarıyla yönetmiş. Ve elbette biricik hemşiremiz Claire’den duyduğumuz Luke Cage esintileri ile bölüm incelemesine son verelim:

Sweet Christmas!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER