Hepimizde gerek kitapları, gerek filmleri ile en özel duyguları katan LOTR’nin, oyunları da her zaman özel olmuştu. Ancak Shadow Of Mordor’un devamı hikayesi ve 8 Mart’ta çıkan ilk oynanış videosu ile bu sefer hepsinden farklı mükemmel bir deneyim yaşatmaya geliyor.

ss_db2f97515a607bc1e8a9d7175f8454846746d028.600x338

Oynanış videosu…

2014 yılında çıkan Shadow of Mordor’un devamı niteliğindeki yeni oyun, Talion ve Celebrimbor ile Mordor topraklarını Sauron’a karşı ayaklandırmaya çalışacağız. İlk oyunda hayli ilgi çeken Nemesis düşman sistemi de daha gelişmiş olarak geri dönecek.

Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi‘nin geçtiği yılların tam arasında yer alacak oyun, 22 Ağustos 2017 tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarında çıkışını gerçekleştirecek. Shadow of Mordor’un ana hikayesini devam ettiriyoruz ki bu, bütünlük için mükemmel olmuş. İkincisi gelecek dendiğinde yeni bir şey ele almasalar bari demiştim. Tam da böyle iki filmin (Hobbit-LOTR) arasındaki yılları yaşatmalarına bayılıyorum!
Bu arada onu bunu bilmem de bizi bekletmeye bayılıyorlar. 22 Ağustos nedir ya?

ss_d29e32f5d86cec506b155b860271fba6a92176bd.600x338

Önceki oyundaki sevilen özelliklerin daha da gelişmiş hallerini göreceğimiz oyun; karakterimizin Güç Yüzüğü’nü kullanması sonucu, aralarında Sauron ve Nazgul gibi karakterlerin bulunduğu birçok ölümcül düşman arasındaki çekişmeyi konu alacak. Nemesis sisteminin daha da gelişmiş versiyonunun karşımıza çıkacağı oyunda yapılan her hareketin bir sonucu olacak. Nemesis sistemini hatırlayacak olursanız; karakterinizin, düşmanlara karşı yaptığı her hareketinin hatırlanması gibi bir yapıyı barındırıyordu. Karakterinizin her ölümü sonrası kuvvetlenen düşmanlar, oyunculara kan kusturuyordu. Tüm bunlara “Followers” adındaki bir elementin daha eklenmesi gündemde… Shadow of War ne kadar zorlaşacak siz düşünün. Ayrıca bize katılacak müttefikler de olacak ve bunlar da geliştirilmiş Nemesis sistemi tarafından kontrol edilecek, oyuna kendi hikayelerini katacaklar. Yarım kalan görevleri tamamlayabilir ya da Questlerde bize destek çıkabilirler. Yayınlanan fragmana bakınca oyunda Balrog ve Nazgul gibi güçlü düşmanlarla karşılaşacağız gibi görünüyor. Bir de internette sızan bilgilere göre bu iki kötülük simgesine karşı güç yüzüğü yapmaya çalışacağımız sahnelerin olduğu söyleniyor!

mithril

Ha tabi unutmadan bu mutluluk sebebi oyunun LOTR tutkunu olup, parası olanlar için Gold Paketi var. 300 dolarlık fiyat ile internet üzerinden satışı gerçekleştirilecek bu paket, oyuncuya en özel tatları yaşatacak. Paketin içerisinde; çelik kutulu oyunun Gold Edition sürümü, Güç Yüzüğü’nün simgesel eşyası, Mithril savaş sandığı, oyunun müzik cd’si, 30 cm uzunluğunda “Tar-Goroth Balrog vs. Carnan Drake” heykeli, kumaştan yapılmış Mordor haritası, Sticker paketi ve tüm bunların yer aldığı Collector kutusu yerini alacak. Oyunun Gold Edition sürümünün, gelecek tüm DLC’lerini barındırdığını hatırlatalım. Bu DLC’leri ayrı olarak da satın alabileceksiniz. Alıştık artık. Oyunu ayrı, DLC’si ayrı…
One Game to Rule Them All!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER