Geçtiğimiz hafta Pokémon Go’ya oldukça güzel bir güncelleme geldi. Sonunda oyuncu kaybetmeye başladıklarının ve bir şeyler yapmaları gerektiğinin farkına varan Niantic şirketi, Android için 0.41.2, IOS için 1.11.2 sürümüyle birlikte kullanıcıların yakındığı pek çok özellikle ilgili güncellemeler yaptı.

Öncelikle belli türlerde belli sayıda Pokémon yakaladıkça kazandığımız rozetler artık bir işe yarıyorlar. Rozet seviyesi arttıkça o tipe ait Pokémon’ları yakalama ihtimalimiz artıyor.

how-to-catch-pokemon-rare-or-otherwise-in-pokemon-go

Gym dövüşlerinde kendi takımınızda olan Gym’i desteklemek için yapılan dövüşe sadece bir Pokémon’la giriliyordu. Artık bu da değişti ve altı Pokémon’la Gym’i desteklemek için dövüşe girebiliyorsunuz. Ayrıca desteklediğiniz Gym’deki Pokémon’lar sizle dövüşürken daha düşük CP’de olabiliyorlar.

2015d0ec3e1861a369cc4143f0851f3f

Yumurtalarınızın çatlamasına ne kadar kaldığını anlık olarak görmek için kuluçka ekranından çıkıp tekrar girmeniz gerekiyordu. Artık kuluçka ekranı da anlık olarak güncelleniyor.

ultimate-guide-hatching-eggs-pokemon-go-w1456

Belki de en önemli güncellemelerden birisi de evrim ekranındaki animasyon süresinin kısaltılmış olması. Çünkü bu “lucky egg” kullanan kullanıcılar için kabusa dönüşebiliyordu. Artık bu sorun da çözülmüş oldu.

pokemon-go-evolve-screenshot

Ne dersiniz bu güncellemeler oyunun kaybettiği oyuncu kitlesini geri kazanmasına yeter mi?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER