2011’deki Green Lantern filmi hep çizgi roman sevenler için hem de süper kahraman adaptasyonları adına büyük bir hayal kırıklığı olmuştu. Benim aklımda sadece Carol Ferris’in balkonuna yalpayarak inen bir Hal Jordan imajı kaldı filmden. Sanıyorum ki Ryan Reynolds için de kara bir leke olarak özgeçmişinde bulnuyordur.

Ancak, çizgi roman tarafında ise beyaz perde uyarlamasının aksine müthiş işler oluyordu. Şu and DC Entertainment’in en üst adamı Geoff Johns, bundan yaklaşık 12 sene önce Green Lantern mitinin ilk adımlarını atıyordu. Yaklaşık 6 sene boyunca yazdığı seriyi resmen kendi elleriyle büyüttü, besledi ve bize müthiş bir evreni miras olarak bıraktı.

Bildiğiniz gibi Green Lantern, yeniden beyaz perdeye taşınıyor. 2020’de gösterime girmesi planlanan film için bugün karışık duygular taşıdığımız haberler geldi.

gl2-2

Deadline’da çıkan habere göre Warner Bros Green Lantern Corps için yeni yazar takımını buldu ve bunlardan bir tanesi çok yakından tanıdığımız bir isim. Filmin senaryosu için Batman v. Superman: Dawn of Justice, Man of Steel ve Batman Begins gibi filmlerin de senaryosunu yazan David S. Goyer ile Grassroots ve Contract Killers’dan bilmediğimiz Justin Rhodes çalışmalara başladı.

Film için “uzayda geçen cehennem silahı” denilmenin yanı sıra kahramanların çizgi romana kökenlerine sadık kalacağı da eklenen diğer bilgiler arasında. Bunun yanında, filmin Hal Jordan ve John Stewart’a yoğunlaşacağı ve John Stewart gözünden Hal Jordan ve diğer Lanternlar ile ilişkisinin anlatılacağı da haberden çıkan bir başka detay.

Açıkcası, Batman Begins yazarlığı unvanına sahip birinin yazım kadrosunda olması ve Green Lantern’i küllerinden doğuran Geoff Johns’un hikayeye katkı yapıp ayrıca da yönetici yapımcı olması umutları yükseltse de David Goyer’ın aynı zamanda Man of Steel ve Batman v. Superman yazarı olması kafalarda soru işareti oluşturuyor. Ayrıca 2011 yılındaki felaket Green Lantern filmi de hala hafızalardan silinmedi. Buna ayrıca iyi gitmeyen bir DC sinema evreni eklenince de aslında umutlar azalıyor gibi duruyor. Ancak 2020’ye kadar önümüzde Justice League, Wonder Woman, Aquaman ve Flash gibi filmlerin olması belki bu talihsiz evren için ve Green Lantern için bir umut olabilir. Bu sefer daha emin ellerde gibi duruyor (Geoff Johns’un ilk Green Lantern filminde yönetici yapımcı olarak görev alması filmin kendisi gibi unutmayı istediğimiz bir detay.).

Siz bu yazar kadrosu için ne diyorsunuz? Yorumlarda yazın tartışalım!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER