DC Extended Universe, adımlarını çok kısa zamanlar içerisinde çok hızlı atıyor. Bunun başlıca sebebi en büyük rakibi Marvel’ın bu alanda 10 yıl önünde olmasıydı. Filmlerini ilmek ilmek, sindire sindire işlemiş, konuları tartışılabilir ancak altyapısını çok sağlam kuran bir film evrenine karşı DC hızlı hareket etmek zorunda kaldı. Bir nevi 1. dünya savaşına girmeye çalışan ama sömürgesini geç tamamlayan İtalya gibi DC sinema evreni. Man of Steel ile başlayan ve Batman v Superman ile devam eden evren, Wonder Woman’ın ardından cümbür cemaat Justice League ile asıl şovunu sergileyecek. Burada eksik olan ise yeşil bir fener. Green Lantern’ın adı pek geçmezken 2020’lere doğru bir filmin geleceği doğrulandı ve uzay polisimiz için oyuncu adayları kısalmışa benziyor.

tumblr_mzle7nTFYh1qj5jqso1_500

The Wrap‘ın verdiği habere göre listenin adayları kısalmışa benziyor. Resmi herhangi bir açıklama yok elbet ama listede yer alan isimler şu şekilde; Tom Cruise, Joel McHale, Bradley Cooper, Armie Hammer, Jake Gyllenhaal ve Ryan Reynolds.

Evet evet şaka değil. Ryan Reynolds’ı da listeye almışlar. Alınma nedeni ise geçtiğimiz Green Lantern ne kadar kötü olursa olsun göstermiş olduğu Deadpool performansıymış. Tabi ben artık Ryan Reynolds’ın böyle bir işe kalkışacağını düşünmüyorum. Bradley Cooper Marvel tarafında Rocket Racoon ile meşgul, Tom Cruise ise aksiyon filmlerinin vazgeçilmez yıldızı ancak yaş itibariyle ben ihtimal vermiyorum. Jake Gyllenhaal ise süper kahraman filmlerine göz kırpan bir aktör. Eğer liste buysa ve başkası olmayacaksa en güçlü ihtimal Jake’in Hal Jordan rolüne seçilmesi olur. Kişisel kanaatim ise bu listeden kimsenin seçilmeyeceği ve başka aktörleri düşünecekleri yönünde.

Green Lantern oyuncu seçenekleri konusunda düşüncelerinizi bize yorum olarak bırakmayı unutmayınız. 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER