Gotham geçen sezona 3.sezon için kapılar açarak veda etmişti. Finalde deneyler sonucu ortaya çıkan yaratıkvari şeyler sokaklara salınmıştı. Haliyle 3.sezona da yaratıklarımızdan biriyle başladık.

BURADAN İTİBAREN SPOILER UYARISI YAPALIM. DİZİYİ HENÜZ İZLEMEYENLER İÇİN SPOILER DOLU YAZIMA BAŞLIYORUM !

Killer Croc’a benzer bir canavar ve sokaklarda vigilantelik yapan Jim Gordon. Karşılığında para alması ve mutant yakalaması dışında oldukça Batman: Year One’a benziyor. Aslında bakarsak Gordon’ın polisliği bırakıp sokaklarda suçlu ve yaratık avlaması heyecan verici. Bu heyecanı Lee ve Jim’in aşk muhabbetleri dengeliyor. Korkuyorum, korkuyorum çünkü bu aşk hikayesini Arrow gibi sulandırıp uzatırlarsa Gotham ciddi seviye düşer. Yeterince Felicity yüzünden tripli Oliver gördük artık Lee yüzünden tribe giren Gordon görmek istemiyorum. Bullock’u örnek al Gordon, bak adam rahat.

mv5bodqyytm1ywqtymzmnc00yjyylwfiytmtyjk4mmu5nmnlztyxxkeyxkfqcgdeqxvynju1mdy3njq-_v1_

Sezonun kötüsü ilk başlarda Fish Mooney gibi dursa da geçen sezonun Theo Galavan’ına benzer bir şey olacağını düşünüyorum. İnsanlara dokunarak dediğini yaptıran, elinde değişik güçlere sahip yaratıklar olan ve oldukça sıkıcı bir karakter Fish. Mücadelesi Jim Gordon ile değil Penguinle, Penguin’in ellerinde son bulacaktır.

mv5bmteynjq4mzq1nzbeqtjeqwpwz15bbwu4mdyyotqzmday-_v1_sy1000_cr0014971000_al_

Asıl kötü ise Wayne şirketlerinin konseyinde de bulunan bir gizli örgüt, Baykuşlar Divanı’nı andırıyorlar. Bunu da Bruce Wayne çözerse değmeyin keyfimize. Önceki Gotham yazımda artık sahne sırası Bruce’ta olmalı diye belirtmiştim. İlk bölümden kendini belli etmeye başladı.

mv5bndu5mjawmja5ml5bml5banbnxkftztgwndi5ndmwmdi-_v1_sy1000_cr0015021000_al_

Unutmadan Valerie Vale geldi diziye. Bize sıkıcı olarak da sunulabilirdi, ancak Gotham’ın yaptığı en iyi işlerden biri yeni bir karakteri diziye güzel yedirmek, ben kendisinin sahnelerinde gerçekten eğlendim. İleride Gordon ile güzel iş birliği kuracaklar gibi duruyor, hatta işin ucu aşka varabilir.

Yeni gelen karakterlerden bahsetmişken, Poison Ivy’e de değinmeden olmaz. Yukarıdaki paragrafta da dediğim gibi, Gotham yeni karakterleri çok iyi yediriyor. Bu Poison Ivy’nin büyümüş halinde de geçerli oldu. Önce bize hızlı yaşlandırma yeteneği olan bir mutant gösterdiler, bir iki örnekle resmen bakın böyle oluyor bu adam size dokununca dediler, ardından çocuk olan Poison Ivy’i hafif bir dokunuşla gerçek Poison Ivy’e dönüştürdüler.

mv5bymrlyta4zgqtzmy2ns00ndeyltkzmzytymrhnwzkmtrmyzkzxkeyxkfqcgdeqxvynju1mdy3njq-_v1_sy1000_cr007491000_al_

Genel olarak kendi çizgisinde bir başlangıç yaptı Gotham. Penguin yükselmeye devam ediyor. Bruce Wayne öğrenmeye, dedektiflik yeteneklerini geliştirmeye devam ediyor. 3.sezonda ana kötümüz farklı olmasına rağmen, 1. ve 2.sezonların kötüleri hikayeye bir yerlerden bağlanıyor. Batman külliyatındaki karakterleri yavaş yavaş görmeye devam ediyoruz, B Class karakterlerin çoğunu da gönderme olarak görüyoruz. Örneğin ManBat, Killer Croc gibi.

İlerleyen bölümlerde ve sezon sonunda az çok neler olacağını tahmin ediyorum ama bunları şimdi söylemeyeceğim, ileride teori yazısında okursunuz belki.

Son olarak değinmeden geçemeyeceğim ve merak ettiğim şey Bruce’un orman kaçkını ikizi. Oradan nereye  bağlayacaklar tahmin edemiyorum. Yine şaşırtıp güzel bir şeyler yapacaklarına güvenim tam.

Haftaya görüşmek üzere!

2.bölümün fragmanı için :

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER