Eskiden çılgınlar gibi filmlerin vizyona girmesini beklerken, artık dizilerin yeni sezonlarını bekliyoruz. Bu yeni geleneğin başını ise Game of Thrones çekiyor. Bunun nedeni ise elbette ki yazar George R.R. Martin. Karakterizasyon ustası olan yazarın, eski bir bilim kurgu korku romanı dizi oluyor.

1987 yapımı film afişi
1987 yapımı film afişi

Daha önce birçok film versiyonunu görmüştük. Uyarlama yapımların dağ gibi büyüdüğü zamanlarda yaşadığımızı düşünürsek, George Martin gibi ismi duyulmuş birinin romanının seçilmesi hiç de şaşırtıcı olmadı. Sci-Fi kanalı başarılı yapımlara ev sahipliği yapmış olsa da bir türlü istediği başarıyı elde edememiştir. Ancak bu yapım, en büyük başarısı olacak gibi görünüyor.

Post-apokaliptik bir temaya sahip olan senaryo, The Nightflyer isimli uzay gemisinde hayatta kalma mücadelesi veren ekibi içeriyor. The Hollywood Reporter’a göre dizi başlangıç aşamasında. Bu yüzden senaryo hakkında kesin bir bilgi veremiyoruz. HBO ile anlaşması olduğu için George R.R. Martin’i senaryo ekibinde göremeyeceğiz. Ancak kitaba ne kadar bağlı kalınırsa o kadar iyi olacaktır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER