Nihayet! Game of Thrones fragmanı geldi. Hiç uzatmadan fragmanı sizlerle baş başa bırakalım. Sonrasında biraz laflayalım.

Game of Thrones bu sezon 7 bölümden oluşacak ve 16 Temmuz’da başlayacak. Sonunda hepimizin beklediği Long Night of Winter bizlerle buluşuyor. Önce şunu bir açıklığa kavuşturalım. ‘Neden 16 Temmuz?’ diyenler için, Kış daha yeni şimdi Game Of Thrones’a geldi, yönetici ve yapımcı olan David Benioff ve D.B. Weiss’e kulak verelim:

“Hava koşulları değişince, önümüzdeki sezonun hikayelerinin her zamankinden daha erken başlayarak daha iyi hizmet edeceğini düşündük.”

HBO programlama başkanı Casey Bloys ise yaptığı açıklamada;

“Dizinin geleneksel ilkbahar başlangıcının yerine, çekim programına uyum sağlamak için yazın başlayacağız.”

diyerek sebeplerini belirtti. Açık açık diyorlar ki, artık kış teması lazım, kışın dizi çekmek için yazı sizlere ayırdık. Mantıklı o yüzden böyle fragmanların arkasından zor da olsa sabredelim arkadaşlar.

Fragmana gelecek olursak, Cersei bir bir düşmanlarını sayıyor ama sanki sayım zamanı çoktan sona ermiş, sayılan düşmanlar Demir Taht’a doğru yol almışlar. Bunun yanı sıra Lekesizler ordusunun Lannisterlar ile aksiyon dolu çatışma sahnesinden bir kesit ‘Acaba?’ Dedirtiyor. Cersei’nin “Biz son Lannisterlarız… Sayılabilen son Lannisterlar” deyişi ailesini, ülkesini hatta çok sevdiği Taht’ı ve aşkını kurtarmak için her şeyi yapabileceği anlamına geliyor ki biz bunu Wildfire ile şehri havaya uçurduğunda yeteri kadar görmüş ve inanmıştık. Sansa’nın her ne kadar uzak durmaya çalışsa da Lord Peter Baelish’in etkisi altında kaldığı sinsi bakışlardan anlaşılıyor. Hemen ardından Jon Snow, Winterfell mahzenlerinde Serçeparmak’ı boğazından duvara yapıştırıyor. Oyunlarını çözdü ve bir infaz geliyor mu dersiniz? Duvar’ın kapıları açılıyor ve fragmanın sonuna doğru bir Ak Gezen eli gözüküyor kilitleri açmak istercesine. Jon ve Tormund reis topukları vura vura karda koşarken arkalarından R.R. Martin’in biricik aşkı Gece Kralı, Westeros’a kesin dönüş yapıyor anlaşılan. Arya Stark, Red Kitvari havalar ile Kuzey’e yolculuğa çıkmış. Onu bu sezon bol bol seyahat maceraları ile göreceğiz anlaşılan. En son atına binip benim mesaim biter der gibi giden kırmızılı büyücümüz Leydi Melissandre tekrar karşımızda. Soğan Lordu Sir Davos, ‘Hangi iskeletin tahta oturduğunun önemi yok!’ diye vurgularken Taht savaşının içinde Ak Gezen savaşının da haberini veriyor. Fragmanın son sahnelerinde bir el, harita üzerinde duran aslan figürünü başka bir figür ile deviriyor. Theon’un ablasının Martell ailesinden bir sevgilisi var sanki. Koşa koşa denize atlayan iki kişi ve ardından suyun üstünde beliren alev… yoksa Ejderhalar gece baskınında mı? Westeros yanıyor mu? Koşuşturan Dothraki atlıları ve üstünde beliren dev ejderha, müthiş bir ittifak habercisi gibi duruyor. Ve en sonunda Kuzeyin Kralı Jon’un da dediği gibi: Büyük Savaş burada!

Parazit Anıl’dan birkaç not:

Fragman geldi ve Oğuz gereken her şeyi zaten yazmış. Benim sizlere ekleyebileceğim önemli bir detay var o da şu korkunçlu kol;

jorah

Muhtemelen bu kol, gri hastalığına yakalanan Jorah’ın ta kendisi. Hastalığı iyiden iyiye yayılmışa benziyor.

Bunların dışında Yara Greyjoy & Elleria Sand ve Greyworm & Missandei ilişkisi bu sezonun cinsellik kotasını yeterince dolduracak gibi.

Jon Snow’un Baelish’i Winterfell zindanlarında boynunu sıktığı yeri hatırlıyorsanız Lyanna Stark’ın heykeli de bulunuyordu. Acaba Baelish, Jon’un gerçek ailesi hakkında bilgilere sahip olup Jon’u bunlarla tehdit ediyor olabilir mi? Umarım eder de şu Jon gerçeği öğrenir artık.

-Parazit Anıl Out-

Yeni sezondan resmi olarak paylaşılan görseller de burada! Sezon 7’de ejderhaların boyutlarına dair bir ipucu görüyoruz. Gerçekten de, daha önce modern zamanın jumbo jetleri ile aynı genişlikte olduğunu yapımcılar tarafından açıklanmıştı.

,qcE_z2wI5kSk3jf_egFDtg

,O7gax4fehkyF2TxZlwZRwQ

,Op9fnmUtx0O2Aj37ufJa-w

,Qal64rgvtUKWZ2PQfa6d5Q

,RTL-4yV0ZU-Sd7a6xpJsiw

,tKGR8tdqp0-QEFbAF0rEyw

,ToYkw7ipgUyvfKcQLwzokA

Kendi teorilerimiz ve analizlerimiz üzerinde çalışıyoruz. Bu süreçte bize yardımcı olabilirsiniz. Sizin de dikkatinizi çeken şeyler varsa mutlaka söyleyin. Yorumlarınız ile düşündüğünüzü bize bildirebilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER