Bu ay vizyon rehberi yapmak için biraz geç kaldık fakat geçen hafta pek bir şey yoktu zaten. Ama yine de listeye geçen haftanın filmleriyle başlayalım.

7 Ekim 2016

Pete’s Dragon (Pete ve Ejderhası)

Disney’in “bizim eski filmler ne iyiydi ya” serisinden bir film daha. 1977 yapımı çocuk, aile filminin yeniden uyarlaması. Ejderhalara inanmayan bir adamla ormanda Ejderha arkadaşıyla yaşayan evsiz Pete’in hikayesi. Yani çok iyi bir film değil ama ailecek bir hafta son eğlencesi için gidilebilir.

The Girl on the Train (Trendeki Kız)

Aynı isimli romandan uyarlama gizem ve gerilim içerikli film. Trenle işe giderken eski kocasını ve eski kocasının yeni eşini dikizleyen ablamızın bir gün korkunç bir olaya tanık olması ve bu olayla ilgili hiç bir şey hatırlamıyor oluşunu konu ediniyor filmimiz. Uyandığında olayla ilgili tek bilgisi televizyonda gördüğü eski kocasının yeni eşi Megan’ın kaybolmuş olmasıdır. Gerçekten merak uyandırıcı bir hikaye. Oyuncu kadrosu da oldukça iyi. Emily Blunt, Luke Evans ve Haley Bennett baş rollerde. Kitabını okuyan herkes, bir kez bile olsa uğrayacaktır.

14 Ekim 2016

Inferno (Cehennem)

Arkadaşlar bu filmi izleyin. Uzun uzun anlattık daha önce sitede. Tekrar tekrar aynı şeyleri yazmak istemiyorum. Seri öyle çok güzel bir seri değil tamam ama görsellik olarak hiç üzmedi. Ki bu sefer çok daha iyi olacak gibi de duruyor.

Hands of Stone (Demir Yumruk)

Biz bunu geçen ay gelecek diye yazdık gelmedi. Tam olarak şöyle demiştik film için ;
Taştan el lakaplı boksör Roberto Duran’ın 16-50 yaşları arasında geçen parlak kariyerine odaklanan filmde Robert De Niro’da antrenör rolüyle karşımıza çıkıyor. Boks temalı filmleri seviyorsanız izlemenizi öneriyorum.

21 Ekim 2016

Jack Reacher: Never Go Back (Jack Reacher: Asla Geri Dönme)

Seveni vardır diye listeye eklemek istedim yoksa gram sevmem Tom Cruise’u. Adını temize çıkarmak için oraya buraya saldıran, tek başına bir orduya bedel adeta bir süper asker olan Jack Reacher’ın ikinci filmi.

Bu hafta ayrıca delikanlılı Nejat İşler filmi, az komikli orta okul filmi, Koreli animasyon filmi ve bir adet Derviş Zaim filmi de var.

28 Ekim 2018

The Accountant (Hesaplaşma)

Batman, Jim Gordon ve Punisher el ele vermiş ve sağlam bir aksiyon filmi yapalım demişler. Şaka bir yana Ben Affleck, J.K. Simmons, Jon Bernthal ve Anna Kendrick gibi oyunculara sahip film. Sıradan bir muhasebeci gibi görünen matematik dehası aslında serbest zamanlı olarak büyük suç örgütleriyle çalışmaktadır. (of konuya bak) Yani ne denebilir ki mutlaka izlenmeli.

Kubo and the Two Strings (Kubo ve Sihirli Telleri)

Coraline ve Paranorman gibi animasyonlarıyla adını duyurmuş Laika’nın yeni filmi. Eski bir ruhun kendisine musallat olmasından sonra sıradan hayatına türlü yaratıklar ve tanrısal varlıklar giren Kubo’nun bunlarla mücadelesini ve babasının samuray kaskını arama hikayesini anlatıyor. Ayrıca fragmanda The Beatles’ın “While My Guitar Genlty Weeps” şarkısının mükemmel bir uyarlaması var. Bu film izlenir!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER