Defenders 2. sayısı çıktı ve hikaye tam gaz devam ediyor. Gelin Marvel’ın sokak seviyesi köşesinde neler yaşanıyor birlikte irdeleyelim!

Sayıda hikaye namına neler olduğuna değinmeden önce belirteyim, tahmin edersiniz ki Spoiler olacak. 

Hikayeyi kısaca özetlemem gerekirse, geçen sayı Jessica hastanelik olmuştu, bu sayı hastanelik olan kişi Luke, çünkü Diamondback klişe bir şekilde Luke’u zehirleyip orayı terk ediyor. Jessica Luke’u Gece Hemşiremizin kliniğinde buluyor. Öğreniyoruz ki oraya onu Black Cat bırakmış. Daha sonra Luke için bir antidot gerekiyor da peki o antidot kimden geliyor sizce? Blade’in ta kendisi. Blade’in gözükmesine de hala etrafta olmasına da çok sevindim. Seri gerçekten de sokak seviyesi kahramanlara bağlı kalıyor ve 4 ekip üyemiz dışında da onları bol bol kullanıyor. Bu sırada Jessica Gece Hemşiresinden, Daredevil Ben Urich’ten, Iron Fist ise eski Kingpin Wilson Fisk’ten Diamondback’in yerini öğreniyor.

df 1Olay yerine sırayla ve havalı bir şekilde ulaşıyor üçlümüz. Fakat gelin görün ki Diamondback’ten bir güzel dayak yiyorlar. Kendi kendime abi sen Daredevil’sın, Iron Fist’sin noluyo, diyordum ki, Diamondback’in güçlenmiş, süper güçlere kavuşmuş olabileceğinden bahsediyorlar. Yazar Bendis burada güzel bir oyun oynuyor. Bize eleştirilecek bir açık bırakmamaya çalışmış olsa gerek çünkü bunu bu sayıda 2 kere yapıyor. Bir diğeri de yazının başında değindiğim Diamondback’in Luke’u zehirledikten sonra orayı terk etmesi konusu. Jessica üstteki görseldeki şekilde mekanı basmadan önce, Diamondback adamlarına kalıp Luke’un ölüşünü izlemesi gerektiğini söylüyor. Son olarak dayak yemiş üçlümüz, çok bilmiş dedektif, Hell’s Kitchen’ın şeytanı ve parlayan yumruklu çocuk, Daredevil’ın radarı sayesinde Diamondback’i kovalamak için dışarı çıkıyorlar fakat biri onlara ateş edip üçünü de aynı anda vurmasıyla sayı sonlanıyor. Tabii ki bu kişinin Punisher olduğunu görüyoruz.

DD'nin mekana girişi!
DD’nin mekana girişi!

Görsellerden de görebileceğiniz gibi çizimler ve kullanılan renkler yine harikalar, birbirleriyle uyumlular. Sadece Jessica’nın Alias serisini okumuş ve şu anki kendi serisini okuyanlar için Jessica’nın çizimi biraz yadsınabilir başta ama bu kötü bir şey değil. Karakterlerin dövüştüğü ya da güçlerini kullandığı paneller özellikle mekana tek tek girişleri, sizi havaya sokuyor.df 3Hikaye şimdilik iyi gidiyor, ve Bendis sorgulanacak hata bırakmamaya çalışmış olsa dahi, Daredevil’ın radar hislerinin Diamondback’i bulamaması ya da Punisher’ı fark edememesi açıklanmaz ise hikayeden alınan zevki düşüren etkenler olacak kalacak benim gözümde. Sokak seviyesi kahramanları seviyorsanız, geçmişte bu dörtlüden herhangi birinin çizgi romanını okumuş ve beğenmişseniz ya da karakterleri Netflix dizilerini izleyip sevmişseniz, bu seriyi kesinlikle takip etmelisiniz! İlk sayısı 2.baskıya giren seriyi takibe almak için hala geç değil.

Bakalım Diamondback daha ne kadar kaçacak? Punisher’ın olaydaki yeri ne? Gelecek sayılarda cevapları almamız muhtemel! 3.sayıya kadar, görüşmek üzere çizgi roman severler!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER