Jake Gyllenhaal ve Ryan Reynolds içeren, eğlenceli bir canavar filmi değil bu seferki. Bizlere uzayda cehennemi yaşatacak tüyler ürpertici bir film bekliyor.

İnsanlık bilim çağında, Mars ve diğer gezegenleri detaylı bir biçimde inceledikçe oralarda yaşamın var olup olmadığına dair kanıtlar ve veriler topladı. Mars araştırması tarafından toplanan toprak numunelerini inceleyen Uluslararası Uzay İstasyonu, altı kişilik bir mürettebat ile yeni bilim-kurgu gerilimi Life bu konuya farklı bir yönden ele alıyor. Bu çağın ilk örneklerinden olan bir kapsül de sonunda Ryan Reynolds içeren ekibe dönüş yapmış. Mars’tan gelen bu kapsül içindeki mikroskobik organizmayı laboratuvar ortamında incelerler. Sinir ve kas hücrelerinden oluşan bu organizma Mars’taki hayatın atalarından kalma bir parçadır. Görünen o ki, zeka konusunda bizim uzay istasyonundaki ekiple de kapışacak durumda. Gittikçe büyüyen ve gelişen organizma, hayatta kalma amaçları doğrultusunda beslenmeli ve beslenebileceği yere gitmeli-Dünya! Bu altı kişilik ekip uzayda hayatta
kalmaya çalışarak aynı zamanda Dünya’yı kurtarmanın yollarını arayacak.

life-calvin

“Kim hayatta kalabilecek ve geriye ne bırakabilecek” mottosu bu film için uygun bir etiket olabilir. Fragmanda muhabbetleri bol bol komedi gibi görsek de sanki klasik korku filmi temasını andırıyor. Gençlik korku filmleri gibi bir grup aşık ailelerinden sıkılıp ‘kimsesizler pansiyonuna’ tatile giderler. Akşamına da ekip yaratıklardan kaçmaya başlarlardı ya hani. Aynı tema, bu sefer uzayda işlenmiş. Hatta kurgusunu Espinosa yaptıysa efsane ölümler vardır diye düşünüyorum. Filmin ilk yarım saatinde Ryan Reynolds’la bol bol güle bilirsiniz. Fragmanlarda detay verilmese de ben kendi açımdan olay içinde olay içerecek bir film bekliyorum. ‘Interstaller’ gibi. Bu organizma olayını mars ve insanlık ile güzel bir ilişki içinde verebileceklerine dair beklentilerim var. Hatta korku ve bilim kurgu uzayda bir araya gelmişse, bu ilişkiden beyin gücünü zorlayan sahneler bol bol çıkacaktır. Oynayanlarınız varsa Alien vs Predator efsanesini yer çekimsiz ortamda oynadığınızı hayal edin. Bu film bana bu hayali yaşatacak gibi geldi. Filmin yapımcılarının World War Z’yi yapan kişiler olması da beni ayrı heyecanlandırdı.

life-gyllenhaal

Daniel Espinosa’nın yönettiği filmin senaryosunu Rhett Reese ve Paul Wernick yazdı. Kadrosunda ise Ryan Reynolds, Jake Gyllenhaal ve Rebecca Ferguson gibi oyuncular yer alıyor. Film ise ülkemizde 24 Mart’ta vizyona girecek.
Ekip sağlam ama bakalım film ne kadar sağlam?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER